Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vrim: Oczywiście, że można. Jakby nagle w każdym kraju na świecie był jeden wspólny język urzędowy to by ludzie nie mieli wyboru i musieli się go uczyć. Najwyżej proces by potrwał kilka pokoleń z etapami przejściowymi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@R187: Nie ma to najmniejszego sensu, język ulega zmianie. Żaden jezyk nie brzmi tak samo jak 100 lat temu.
Dużo słów jest tworzonych a ich znaczenie jest zmieniane. Szczególnie zwroty młodzieżowe które wchodzą do słownika.
Różnica kulturowa i odległość sprawiłaby że ten sam jezyk byłby niedługo itak innym językiem po drugiej stronie globu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wydac_Jadzke_za_Kokeszke: dlatego, że jak uczą się dzieci w Polsce angielskiego to po przyjechaniu do UK dostają w pysk językiem który nie brzmi jak ten w szkole. I są problemy. Dwa. Jaki angielski? Trzy: dlaczego angielski skoro jest masa innych a ten wcale nie jest najlepszym. Cztery: po grzyba mam wspierać kogoś innego? Sztuczny nie podlega aż takim zmianom jak żywy narodowy. Zawsze się dogadasz i będzie to właściwe.
@Ktore_to_juz_konto w sumie to co napisał karoluk ja traktuje jaka takie małe przemyślenie, kompletnie odrealnione, ale ciekawe i tyle, nie wiem o co się tak wszyscy zesrali

Co do dwóch płci no to słaby puchline bo niby ile pieniędzy kosztuje świat że są oszołomy co na Twitterze każą do siebie mówić w formie nijakiej? xD
@yahoomlody: ale wiesz że ja to przerobiłem dla beki a nie dla sensu merytorycznego?

Jego tekst traktujesz jako luźna myśl, natomiast on jak analizuje wypowiedzi innych to traktuje wszystko śmiertelnie poważnie, np gdy analizuje wypowiedzi takiego Korwina który jest od kilkudziesięciu lat publicystą - dlatego chłopski rozum koroluka bawi podwójnie.