Wpis z mikrobloga

Cześć. Za niedługo montuję kuchnię na wymiar. I jest taki problem, że elektryk nic nie doradził, a wychodzi na to, że:
-gniazdko na zmywarkę i lodówkę będzie za lodówką, lodówka bez zabudowy z brzegu kuchni,
-gniazdko na indukcję i piekarnik zabudowany będzie za piekarnikiem.
Wszystkie gniazdka na wysokości 30 cm.
Co polecacie zrobić? Czy aktualnie na takiej wysokości uda się podłączyć w/w sprzęty? Mogę w puszkach podłączyć wago, przeciągnąć po ścianie kabel i podłączyć piekarnik/indukcje do gniazdka natynkowego w szafce obok, a lodówkę/zmywarkę podłączyć albo do gniazdka natynkowego na wysokości na przykład 10 cm (chyba się zmieści za lodówką?) Ciężko mam inaczej zamontować to drugie gniazdko bo jest lodówka, obok zmywarka, zaślepka 7 cm i potem szafka z umywalką.
/lodówka 203 cm wysokości
#elektryka
  • 5
@Adek1243: kuchnia i łazienka to są moje ulubione miejsca bo zawsze jest milion poprawek ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie było ustalaz nim gdzie ma być dany sprzęt?

Jezeli i tak mają tam być meble to może bruzdę zrobić i potem to zagipsować (o ile w płaszczyźnie pionowej kable nie idą) i nowe gniazdka porobić.
Najważniejsze aby nie obciążać obwodów - zmywstka + piekarnik itd
@Adek1243: w większości przypadków robię przyłącze centralnie za piekarnikiem na wysokości 30cm bo tak sobie życzą projektanci od mebli i nie ma z tym żadnego problemu. Lodówka bez zabudowy to nie wiem, ale normalnie nie dosuwa się jej do ściany tylko zostawia z 5cm miejsca na obieg powietrza