Wpis z mikrobloga

Witam
Pytanie do osób ogarniętych w sprawach dostawców internetu. Korzystamy z internetu domowego LTE z plusa. Mamy go w pakiecie razem z telewizją z Polsat boxu i abonamentem na telefon mojej różowej. Jednak sprawa wygląda w ten sposób, że te 100gb, które mamy w limicie jest mało wystarczające. Tak naprawdę kupno jednej gry, trochę netflixa i yt i mamy po internecie. Czy ktoś się orientuje czy można z nimi jakoś renegocjować umowę? Z tego co widziałem mają nawet pakiety po 500gb, co być może byłoby wystarczające. Ewentualnie jaki jest koszt zerwania takiej umowy na internet? Bo myślałem o LTE z T-Mobile, które jest bez limitu. A niestety nie mamy możliwości podłączenia światłowodu. Z góry dziękuję za pomoc
#internet #plus #tmobile
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sarfael413: a radiówki nie masz w okolicy? Ja już miałem dość resetowanie się tego modemu od plusa i podpisałem umowę z lokalnym dostawcą internetu na internet radiowy. Niestety pezez 6 miesiecy placilem za abonament i tu i tu, ale za to internet smigal jak nalezy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sarfael413: ja mam na radiówce ~150Mbps i pingi jak na światłowodzie (światłowód po drugiej stronie, most WiFi dokłada w granicach 2ms) także to nie radiówka jest zła, tylko źle ustawione, przestarzałe urządzenia. Jak provider dba o infrastrukturę to nie będzie problemu. Wolałbym nawet przeciętną radiówkę od LTE.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sarfael413: są tu na wykopie ludzie co robią giga, ale moje urządzenia kosztowały niecałe 6 stów za parę chyba w 2016r. Kumpel ma radio na wiosce bo dostawcy nie kalkuluje się iść światłem po słupach, to płaci normalnie chyba 80zł za 100Mbps. Szukaj dostawcy co oferuje minimum 30-40Mbps, najlepiej 50 bo to znaczy że urządzenia są w miarę współczesne.
już napisałem wyżej, jeżeli nie rozumiesz i uważasz, że na radiówce masz takie same opóźnienia jak na światłowodzie, to już nic nie poradzę ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brola71: ale nie łączę wszystkich urządzeń w domu światłem tylko UTPem więc nie rozumiem jaką miałoby to robić różnicę.
Do tego napisałem nawet że most dokłada mi w granicach 2ms. Wciąż jest to rząd wielkości zarezerwowany na dostępu do internetu świadczonego po infrastrukturze światłowodowej, w przeciwieństwie do np ADSLa. To że coś jest w teorii szybszym medium nie zawsze rzutuje na praktykę. Ping to nie wartość fizyczna.