Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ManamanaTuriruriru: następnym razem, jeśli takie usługi są na Ukrainie, skorzystać warto z prywatnych busiarzy, którzy przewożą przesyłki. Szybko, może odrobinę drożej, ale mniej nerwów niż z Pocztą.
@ManamanaTuriruriru: Paczki z Ukrainy do Polski przechodzą odprawę celną i to zajęło mojej paczce prawie miesiąc (otrzymałam list w którym musiałem potwierdzić że zawartość paczki to prezent a nie kupione przez mnie rzeczy).

Paczki z polski do Ukrainy przechodzą szybciej bez tych formalności. Chociaż jedna moja paczka do podkijowskiego miasteczka szła około miesiąc ale to było w czasie kiedy ruscy hasali pod Kijowem.

11 dni temu temu wysłałem jedną na Zaporoże
@ManamanaTuriruriru: Pokaż status. Coś Ci niestety nie wierzę, ja wiem, że jest moda na hejtowanie PP, ale bez przesady.

@ManamanaTuriruriru: Paczki z Ukrainy do Polski przechodzą odprawę celną i to zajęło mojej paczce prawie miesiąc (otrzymałam list w którym musiałem potwierdzić że zawartość paczki to prezent a nie kupione przez mnie rzeczy).


@Unifokalizacja: No niestety, tak to wygląda. Pracowałem kilka lat na WER Pruszcz Gd, jest tu oddział celny,
@piker: @haosek: Nie hejtowanie - po prostu #!$%@? manewr a już wam tłumaczę w czym problem.
Ktoś w tym całym "centrum clenia" wpisał mi na list z "papierami", o których mówi @Unifokalizacja wpisał zły adres (na paczce po zdjęciu z etykiety widzę, że adres jest poprawny). Listonosz był pod 3 innymi adresami kilka dni temu zanim trafił do mnie bo jakimś cudem doszli, że adres jest błędny.
@ManamanaTuriruriru: Ale Urząd (Oddział) Celny Pocztowy to nie jest Poczta Polska, tylko KAS i to oni powinni być adresatem tych żali, a najlepiej ministerstwo finansów które wiedziało, że nie da się oclić wszystkiego (nie ma do tego ludzi), a i tak podjęło takie a nic inne decyzje. Poczta jest tu tylko zapleczem logistycznym.
@piker: Książkę można by było napisać, ludzie nie orientują się w usługach i procedurach, a zawsze trzeba pocisnąć Pocztę. Ja nawet nie winie nikogo, że się dokładnie nie zna i czegoś nie wie, normalna rzecz, że nikt nie będzie siedział i czytał o Poczcie, ale fajnie by było czasami postawić pytanie, a nie zalew pretensji.

IMO jakiś czas temu miałem śmieszną (żałosną?) sytuacje na rejonie. Miałem jakieś prezenty dla dzieci na
@veranoo: i co to ci da zaorać? Myślisz że wtedy ktoś inny ten list przyniesie szybciej? xD Jak będzie pełna obsada pracowników to będzie szybciej. Jak będzie tak jak teraz, że w dużych miastach 20% rejonów nie ma obsady bo za mało płacą to będzie dziadostwo.