Wpis z mikrobloga

@skud: ja czytałem jako małolat (tj. nastolatek z liceum) i mnie wtedy już męczyło :/ więc wydaje mi się, że po prostu musi podejść, jako człowiekowi, a nie przez pryzmat wieku :P
@RaghNaarRoog: wszedłem w fantastykę niedawno, trochę eksperymentuję i jestem zawiedziony wieloma pozycjami, stąd moje pytania, większość fantastyki polecanej na wykopie uważam, że jest na poziomie Harry Potera xD A ja chciałbym coś poważniejszego, cos ostrzejszego xD
@RaghNaarRoog: teraz zacząłem audiobook "Opowieść z Mekhańskiego pogranicza" i to ma nawet znośną fabułę, Stalkera Gołkowskiego też zacząłem, będę się starał je skończyć, bo zapowiada się to nienajgorszej, ale zawsze myślałem, że fantastyka to jest jakiś wykręcony sztos a tu się okazuje, że to są takie bardziej rozbudowane opowieści z Narni xD Nie wiem, może jest jakieś niszowe obrazoburcze darkfantasy, do którego nie dotarłem, ale te światowe bestsellery tupu "Gra Endera"
Od czego polecasz zacząć?


@jamajskikanion: Ten cykl jest cholernie nierówny. Blask Fantastyczny, Kolory Magii, Czarodzicielstwo - czyli pierwsze powieści chronologicznie (cykl o Rincewindzie) i Mort to niezwykły humor, pomysły, świeżość przedstawionego świata. Polecam te 4 na początek. Później jest już różnie. Moim zdaniem czasem bywa zbyt chaotycznie i nieciekawie. Na tyle, że po kilku kolejnych tomach uznałem, że autor ewoluował w jakimś dziwnym kierunku (może to były początki jego choroby?) i