Wpis z mikrobloga

Potrzebuje porady. Mam w tej chwili Della XPS 9550 (i7 6 gen, 16GB RAM, mobilny GTX960). Granie na laptopie jest jakie jest i pomyślałem, że może dobrze było by zainwestować w np. coś z i5 8 generacji i jakimś 1650TI czy ogólnie coś w kwocie 2000-2500. No ale właściwie to znowu wiąże się z tym, że trzeba będzie ten sprzęt apgrejdować itp. itd. więc pomyślałem, że mogę wziąć GeForce Now na pół roku za 250PLN i zobaczyć ile w ogóle będę grał na czymś bardziej zdatnym do gier.

Od jakiegoś czasu mam manie na Anno 1800 więc nie gram w turbo nowe gry no ale przez GFN nie pogram też we wszystko (o ile mnie najdzie ochota), gdzie przy własnym PC po prostu odpalę cokolwiek i do tego jeszcze zmoduje grę (przez GFN się nie da)

Plusy i minusy GFN:
+ płacę 250 PLN i nic mnie sprzęt nie obchodzi
+/- mogę grać wszędzie tam gdzie mam internet
- kolejna subskrybcja
- nie pogram we wszystko
- nie mogę skorzystać z ewentualnych modów do gier

Plusy i minusy konkutra:
+ gram we wszystko co tylko chce
+ nie potrzebuje internetu by w ogóle w cokolwiek zagrać
- nie zabiorę komputera ze sobą
- w przyszłości będę musiał wymienić sprzęt i pozbyć się starego
- ogólnie komputer zabiera trochę miejsca

Ktoś z Was miał podobną rozkminę? :D
#geforcenow #komputery #cloudgaming
  • 3
@Immortale Miałem taką rozkminę, stwierdziłem że wkrótce składam kompa. Ale u mnie doszedł ogromny minus GFN- nie wspiera ultrawide 21:9.

Btw. Składając kompa skup się bardziej na grafice, 90% nowych gier odpalisz na byle jakim procku.
(ja dojeżdżam FX 8350 i każda gra śmiga).
W 1650 bym się nie ładował, radek 6600 minimum imo

Ps. Na wyjazdy mam byle jakiego laptopa i Xbox cloud kupione na rok za 100zl, robi robotę
@BanujaZaNic: Akurat mam, i raczej będę miał, tylko 24" (w tej chwili 16:10 ale zmienię pewnie na 16:9 za jakiś czas). A co do komputera to patrzę na jakieś mATXy ale widzę, że jest drogo :D

@Avil: Tzn. mi to jakoś nie przeszkadza tylko chodziło mi o to, że zdaje sobie sprawę, że nie jest to super hiper wyjście z sytuacji :D