Wpis z mikrobloga

Ceny w tym kraju już skrzywiło kompletnie.

Właśnie pękło 100 zł za wymianę baterii w dwóch klasycznych zegarkach. Sto złotych. Żeby to jeszcze były jakieś konkret zegarki. Jeden jest praktycznie zabawkowy, wart może z 30 zł (czyli mniej, niż kosztowała bateria), drugi bardzo zwykły, w dniu zakupu n-lat temu wart może z 500, dziś może z 200.

Stać mnie, zarabiam bardzo dobrze, ale nóż się w kieszeni otwiera mając świadomość stosunku wartości towaru/usługi do ceny. To już kolejne takie załamanie, po fryzjerze, elektryku, mechaniku. O stacjonaych aptekach i lokalnych sklepikach, które tną na cenach już całkiem po mistrzowsku, nawet nie piszę.

Wczoraj sporo rozmawiałem z osobą, która od ~15 lat żyje w niemczech - i była przerażona naszymi cenami. Coraz przykrzej się tu żyje.

#polska #inflacja #bekazzegarmistrzow #wroclaw
  • 88
  • 6
to czemu zapłaciłeś? Czemu się nie targowałeś? Czemu nie kupiłeś na allegro bateryjek i narzędzia do otwierania zegarków?


@zapalara:

- bo cena padła po fakcie,
- bo jestem bardzo kiepski w te klocki i nie mam tego w zwyczaju. Jedyne miejsce, w którym jako-tako nie odczuwam żenady przy targowaniu się, jest bazarek pokroju wrocławskiego świebodzkiego, a i to tylko w niektórych przypadkach,
- bo nie wiedziałem, że tak można

Dziękuję za
  • 1
przyjmij roboczo że złotówka jest #!$%@? warta i nie zarabiasz już bardzo dobrze a tylko dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@aleksander_z: taka jest też moja intuicja, ale z ceny EUR czy USD to nie wynika, co mąci mi w głowie jeszcze bardziej.
byłem zegarmistrzem, dobra cena.


@Hejkapi: i ile by ci zajelo otwarcie koperty tak zeby nie uszkodzic uszczelki, wymiana bateryjki i zlozenie tego z powrotem?
Jeden zegarek 5min-10min?
Nie oszukujmy sie ze zegarmistrz buk wie co zrobil, bateryjki guzikowe (a strzelam ze zadne inne) to sa grosze, zwlaszcza jak bierzesz pakiet.

No i teraz masz klienta ktory siedzial 15-20 min u ciebie, albo poszedl zapalic, przychodzi i mu rzucasz 100pln, czyli twoja