Wpis z mikrobloga

Bud Jablonski to wyrzucony ze związków profesjonalny łowca wampirów. Przed rodziną udaje czyściciela basenów, lecz tak naprawdę wybija krwiopijców dla ich cennych kłów. Pewnego dnia okazuje się, że jego żona, z którą jest w separacji zamierza sprzedać dom i wyprowadzić się do innego stanu zabierając ze sobą ich córkę.

Nie zrobi tego jeśli Bud zdobędzie 10 tys dolarów na czesne dla córki i aparat ortodontyczny. Nie mając wyjścia nasz łowca wampirów prosi o pomoc kumpla, który pomaga mu wrócić w szeregi związkowców, jednak pod warunkiem, że nie złamie już żadnego przepisu, bo właśnie za ich łamanie wyleciał. Do pilnowania zostaje mu przydzielony siedzący dotychczas za biurkiem absolutny żółtodziób jeśli chodzi o pracę w terenie. Razem ruszają na polowanie na wampiry, ale Bud nie wie, że on też stał się celem polowania.

Film jest reklamowany jako horror/komedia, ale Dzienna zmiana to nie jest prawdziwy horror, może trochę bardzie komedia z dość prostym humorem. To przede wszystkim świetne kino akcji z rewaluacyjną, dosłownie karkołomną choreografią scen walk i mnóstwem ciekawych ujęć, szczególnie z drona/wysięgnika/CGI podczas pościgu.

Fabuła jest dość prosta i przewidywalna, ze sporą ilością głupotek i niekonsekwencji, jednak cała reszta jest zrealizowana bardzo poprawnie, postaci może sztampowe i trochę przerysowane, ale wiarygodne - można im kibicować. Jak wspomniałam zdjęcia i montaż, szczególnie podczas pościgu, który jest prowadzony dwutorowo są naprawdę bardzo dobrze zrealizowane, kamera nie jest statyczna nawet przy prostych ujęciach. Muzyka w zasadzie jest, nic specjalnego czy wpadającego w ucho.

https://www.youtube.com/watch?v=XOgDJ74eVYA

Napisałam czym ten film nie jest, a więc napiszę czym jest. Takim bardziej wiarygodnym i wciągającym Johnem Wickiem z wampirami. Ogląda się go jak porządny film akcji z lat 80 nie traktujący siebie zbyt poważnie. Bawiłam się świetnie.
Mocne 7/10

#film #ogladajzwykopem #netflix #xandrapoleca
xandra - Bud Jablonski to wyrzucony ze związków profesjonalny łowca wampirów. Przed r...
  • 8
Mocne 7/10


@xandra: Popieram, wczoraj oglądałem i byłem zadowolony. Nie trzeba się zbyt mocno skupiać kto z kim i co robi. Rozwałka mocna i efektowna. Dziwią mnie tylko kule z mieszanki drewna i czosnku, wiem jakie maja mieć działanie, no ale śmiesznie to brzmi w filmie.
@franaa: Umiem docenić DOBRY soundtrack, ten po prostu był. Może motyw z pościgu jakoś się wyróżniał. Ale jak napisałam wyżej - soundtrack po prostu był, poprawny ale nic specjalnego.

Przypomina mi się opinia Sfilmowanych o sountracku do nowego Batmana, uznali go za rewelacyjny, a może najlepszy w historii kina! Kurde, 40 wersji Ave Maria lecących co chwila i motyw oparty na pierwszych 4 nutach Marsza Imperialnego Williamsa... Także sorry, nie słyszałam