Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Pytanie do #motomirko bo nie mam za bardzo porównania. Czy wy wsiadając na wasze potężne turystyki czy maszyny do szosowania przez potężne bezdroża tak po 100km boli was tyłek? Ja śmigam swoim #125cc i jak równo w zegarku po 100km dupa mnie tak boli jakby mnie stado dindumuffi całą noc bawiło analnie. Czy to jest kwestia przyzwyczajenia czy bardziej wygodnej kanapy? Druga sprawa to że też po dłuższej jeździe czuję taki uścisk na kości policzkowej z dwóch stron. Jest to kwestia źle dobranego kasku? Czy te droższe markowe są w ciul wygodne, że człowiek czuje się w nich jak Iron Man w swojej zbroi? Jak sobie zrobię 20min przerwę i ubieram ponownie kask to jest spoko i nie odczuwam dyskomfortu. #bojowka125cc #motocykle
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bukem: dupa mnie boli za każdym razem, czasami po 100 czasami po 200 km, w sumie to różnie. Co do kasku, raczej masz możliwość wgniecenia lekko pianki w tym miejscu w którym uciska (chociaż nie wiem jak jest w tym miejscu na policzku w posiadanym przez Ciebie kasku) ja lekko ponaciskalem kciukiem, znajomi łyżeczką naciskają i tyle. Żaden kask robiony masowo nie będzie dobrany idealnie chodź może sprawiać takiego wrażenie.
@bukem:

Czy wy wsiadając na wasze potężne turystyki czy maszyny do szosowania przez potężne bezdroża tak po 100km boli was tyłek?...


-NIE

Czy to jest kwestia przyzwyczajenia czy bardziej wygodnej kanapy?...


- TAK ( ͡° ͜ʖ ͡°)

...taki uścisk na kości policzkowej z dwóch stron. Jest to kwestia źle dobranego kasku?...


-TAK

Czy te droższe markowe są w ciul wygodne, że człowiek czuje się w nich jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mrvertigo: @Stealth Trzy miesiące jakoś tak. Jest to kask marki HJC i w sumie miałem wrażenie że jak mi sprzedawca dobierał kask to robił profesje bo kazał mi przymierzać kilka kasków i rozmiarów i kazał mi chodzić w nich chwilę i mówić czy uciska czy nie, sprawdzał czy luźny był głową kręciłem jak diabeł tasmański. W tamtym momencie kask jest super jak ubieram świeżo to nic mnie uciska ale dłuższa jazda
@bukem: Chwilę wytrzymaj, zrób trochę km. Mam 2 kaski i każdy na początku był na granicy komfortu/dyskomfortu. Teraz jest bardzo dobrze. Podobnie jak z butami narciarskimi. Przy przymiarce ma się wydawać o mm za mały.
@bukem:

Czyli powiedzmy taki V-Strom czy Gazetek będzie miał ta kanapę wygodniejszą?

Tak chociaż nie wiem na czym jeździsz.

Co do kasku to ja mam np kask od lat, który jest idealny rozmiarowo a niekiedy są dni, że mnie ciśnie. Jakieś zatrzymywanie wody może czy kij wie i ryj mam większy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@old_lolek: @ciasteczkowy_otwur: Zipp vz-5. Może z tym prostowaniem tyłka to będę musiał przetestować wcześniej tak nie robiłem tylko twardo w siodle siedziałem
@mrvertigo: @PiotrFr: No w sumie to dzisiaj tak odczułem i dało się we znaki. Może faktycznie temperatura powietrza ilość spozytej wody i ryj spuchniętych to zaraz czuć nieprzyjemny dyskomfort.

Chłopaki jaki motocykl polecacie tak w granicach żebym mógł na autostradzie przelecieć spokojnie 150km bo tyle autobana
@bukem: jeżdżę na varadero xl1000 sd02 i też jak tylko mogę unikam nie tylko autostrad i ekspresówek ale nawet DK, turlanie się po zadupiach + zjazdy na gminne szutrówki jest dla mnie najlepsze, ale każdy jeździ jak lubi, jak zmienisz moto na jakiekolwiek o pojemności +500 przeloty po autobanach będą całkiem sprawne, ale przyjemne to pewnie nie będą nigdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pytanie do #motomirko bo nie mam za bardzo porównania. Czy wy wsiadając na wasze potężne turystyki czy maszyny do szosowania przez potężne bezdroża tak po 100km boli was tyłek?


@bukem: nie. ostatnio zrobiłem 750km i było ok
Czy te droższe markowe są w ciul wygodne, że człowiek czuje się w nich jak Iron Man w swojej zbroi?


@bukem: jeździłem 4 lata w Shoei Neotec, teraz mam Neotec 2 i jest w #!$%@? wygodny
@bukem: y... dupa to kwestia siedzenia, pozycji i przyzwyczajenia. długo nie jeździłem dalszych tras, poleciałem do poznania i z powrotem, z 600km poszło i nie miałem żadnych problemów z siedzeniem.

Co do kasku to może być kwestia doboru, wyrobienia, ale też konkretnego założenia. Mam Schubertha C3 PRO, czyli dość wysoka półka jak na turystyczne jeżdżenie. Dość cichy, wygodny. Ale czasem jak założę, to dopiero po pewnym czasie zauważam, że boli mnie