Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@FoxX21 @wykopowaswinia: napięcie 1kV to jest pryszcz nie potrzeba się przebierać w takie stroje. Żeby "iskra" przeskoczyła 1cm w powietrzu napięcie musiałoby wynosić min. 30kV, tu gość jest oddalony o metr i ma ten strój, to muszą być znaczenie wyższe napięcia idące w setki tysięcy volt.

Btw. Kiedyś pracowałem w firmie produkującej zadajniki napięć do testowania izolacji itp., jeden z najmocniejszych wtedy produkowany generował 5kV i zdarzyło mi się kiedyś tego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Angel_of_death: ja w ogóle zaczynam wątpić czy tu chodzi o elektrykę, bo w tle jest biurko i krzesło które po odsunięciu wydaje się być bliżej od tego gościa w kombinezonie, co wydaje się bez sensu w kontekście bezpieczeństwa...
ja w ogóle zaczynam wątpić czy tu chodzi o elektrykę, bo w tle jest biurko i krzesło które po odsunięciu wydaje się być bliżej od tego gościa w kombinezonie, co wydaje się bez sensu w kontekście bezpieczeństwa...


@wenszy: Biurko jest, ale pan przy biurku nie wykonuje operacji łączeniowych w rozdzielnicy, a tutaj widać że odsunął się na odległość. Rozdzielnica sama z siebie raczej nie inicjuje łuku elektrycznego, to się dzieje przy