Wpis z mikrobloga

@dziadekwie: To do Heywooda trzeba zajrzeć.

@tell_me_more: @RT_NR: @Zmijec: @ppiasq:

Zresztą mając na myśli liberalnych nacjonalistów mam na myśli np. takich jak ci szkoccy - (uwaga całujący się panowie - nie wszystkim się spodoba) http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,12337429,Nacjonalisci_w_Szkocji_chca_legalizacji_malzenstw.html .

Liberalizm społeczny, a nacjonalizm polityczny.

@RageKage: To chyba czas stworzyć partię. ;)
@Baron_Al_von_PuciPusia: Tylko nie polski, bo polski jest silnie katolicki, a liberalizm z katolicyzmem raczej się kłuci Zresztą @tell_me_more: dobrze napisał, dlaczego takie coś jest raczej nie możliwe (tylko tam powinno być naród nie państwo). Chcesz liberalnych nacjonalistów to może w RAŚ poszukaj, przecież chyba nie bez przyczyny taki zachwyt wzbudzają w GW.
@Baron_Al_von_PuciPusia: Ponadto piszesz

Sam jestem zwolennikiem państw narodowych ale nie godzę się na dyskryminację mniejszości co niestety istnieje wśród nacjonalistów.


Jak może być nacjonalistą osoba ktora uznaje rozbijanie narodu na mniejsze grupy? No nie kłuci się to? A i jeszcze bym dodał: nie patrz na Wielką Brytanie, bo tam nawet członkowie partii konserwatywnej chadzają na marsze równości - tyle zostało z ich konserwatyzmu
@jasiulec:

Jak może być nacjonalistą osoba ktora uznaje rozbijanie narodu na mniejsze grupy? No nie kłuci się to?


Nie. Dlatego, ze to właśnie nacjonaliści w wydaniu radykalnym go rozbijają - na lepszych i gorszych, prawdziwych i nieprawdziwych.

Poczucie jedności budowane na homogenizacji - to już było.
@jasiulec: Tylko, że wierzący często też są liberałami. Wiara i liberalizm się nie wyklucza. RAŚ to inna para kaloszy. Oni chcą dać swojej mniejszości większe prawa niż mają inne mniejszości w naszym kraju.

Jak może być nacjonalistą osoba ktora uznaje rozbijanie narodu na mniejsze grupy? No nie kłuci się to?


I właśnie nie o to chodzi. Szanowanie mniejszości nie oznacza rozbijanie narodu. Tutaj chodzi o to żeby każdy obywatel Polski miał
@dziadekwie: Nie- przykład konflikt w międzywojniu między narodowcami i socjalistami. Narodowcy: w Polsce jest naród Polski, i mniejszości narodowe (które powinny się spolonizować ). Socjaliści są klasy: robotnicy burżuazja itd. Dziś masz gejów którzy dzielą świat na gejów i nie gejów, feministki które dzielą na kobiety i nie kobiety itd. W moim ujęciu taki podział nie może istnieć w obrębie narodu.
@Baron_Al_von_PuciPusia:

Możemy być, a raczej powinniśmy mieć prawo do bycia różnymi jednostkami w ramach jednego narodu i państwa. Silnego narodu i państwa. I to widzę w liberalnym nacjonalizmie.


Naród jest silny jednością. Zauważ, że państwa które mają mniej mniejszości są stabilniejsze (chodzi mi głównie o Europę). Na resztę Twoich pytań odpowiedziałem (tak mi się wydaje w poście do dziadekwie)