Wpis z mikrobloga

Planuję zmienić samochód z Opla Vectry B na hatchback, mam maksymalnie 25 tys. Zależy mi, żeby nie było problemów z założeniem gazu, więc musi być benzyna. Auto głównie do miasta, raz w miesiącu trasa 2x250km.
Póki co najbardziej podoba mi się fiat bravo 1.4 150km, drugi typ to Ford Focus 2.0 145km
Chciałbym mieć około 140 koni. Wiem, że Focus prowadzi się ponoć najlepiej, ale nie mogę się zdecydować co wybrać, czytałem sporo o Focusie 2.0 i ludzie raczej odradzają gaz.
Może ktoś pomóc wybrać pomiędzy tymi dwoma samochodami bądź wskazać inne warte polecenia? Z innych to np Honda UFO raczej mi się niezbyt spodobała

#motoryzacja #samochody #pierwsze4kola
  • 7
@ghdf: jak masz maksymalnie 25k to w tym masz budżet na naprawę auta czy to tylko na zakup, a osobne 10-15k na naprawy masz poza tym?
dobrze radząc, to jak nie masz hajsu, to kup coś za 15k typu dacia sandero i za resztę doprowadź to do używalności
@viollu: Aż tyle na naprawy nie mam, ale na samochód 25k, do tego około 5k na ewentualne naprawy. Wiadomo, że jak coś faktycznie wypadnie do roboty ponad budżet to to zrobię, ale trochę czasu by mi zajęło dozbieranie kolejnego 5k.
Zobaczę jeszcze te Dacie, bo nie słyszałem o niej za dużo :)

@Argonzz: szczerze mówiąc to bałbym się BMW, bo taki fiat raczej powinien być mniej skatowany niż BMW, no
@ghdf: serwis tego modelu BMW jest aktualnie bardzo tani. Przez to że dużo tego śmiecia było wyprodukowanego to części zamienne kosztują tyle co złom i jest masa zamienników. Polecam wersję sedan lub touring jeżeli jednak za duże to zawsze jest jeszcze kompakt. Jak coś to tylko rdzy trzeba unikać i przegrzewania się auta. Najlepszy kompromis to chyba silnik 2.5L benzyna.