Wpis z mikrobloga

Uszanowanko, za trochę ponad miesiąc lecimy z #rozowypasek na Cypr i chciałbym się tutejszych podróżników trochę poradzić - jak powszechnie wiadomo wykop zawsze wszystko wie najlepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

25 września lądujemy w Larnace, gdzie planujemy zostać 2-3 dni, jeden z tychże chcemy poświęcić na wycieczkę do Nikozji, następnie przenieść się do Agia Napa co by trochę poleniuchować, jako, że są tam ponoć najpiękniejsze plaże, kolejno skierować się w góry - zatrzymać prawdopodobnie w Platres i na końcu wylądować w Pafos skąd 11 października wracamy do domu.

Mamy kilka pytań do znających Cypr mirków i mirabelek:
1. Żadne z nas nie posiada prawa jazdy, z tego co udało nam się dowiedzieć komunikacja publiczna na miejscu działa dość dobrze, chociaż mamy pewne obawy jako, że będziemy tam już niejako poza sezonem. Czy ktoś ma doświadczenie w podróżowaniu na Cyprze autostopem? Jak wygląda taki autostopowy savoir-vivre?
2. Czy opłaca się szukać noclegu w górach? Czy może lepiej byłoby z Agia Napa udać się prosto do Pafos i stamtąd dojeżdżać?
3. Czy warto bookować noclegi już teraz czy skoro to już poza sezonem nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem czegoś będąc już na miejscu?

Czy nasz ogólny zarys pobytu wygląda dla was sensownie? Jakie wg. was są “must-see” miejsca/atrakcje które moglibyśmy odhaczyć podążając według zarysowanego wyżej planu - a może warto nanieść na niego jakieś korekty żeby skorzystać z takich położonych gdzieś indziej?
Z przyjemnością wysłuchamy wszelkich wskazówek, porad czy opinii.

#cypr #podroze #podrozujzwykopem
  • 8
@Furiat666:

Hej!

Za duzo sie po mnie nie spodziewaj. Ale jestem.

1. Autostopowicza nigdy zadnego nie widzialem. Co do zbiorkomu sie nie wypowiem, bo osobiscie gardze nim na urlopie. Do tego zawodow sprzedaje samochody i czuje sie niekomfortowo jak mi pod hotelem nie stoi samochod. Wiec w temacie komuniakcji nie powiem nic konstruktywnego.

2. Tu znowu nie wiem, bo w gory sobie dojezdzalismy. To masz godzine jazdy. Po drodze zawsze jakies
@bigger: Ja chciałbym Ciebie zapytać, co polecisz mi do zwiedzania, jakie wycieczki zorganizowane polecisz mi wykupić i na jakiej stronie najlepiej wypożyczyć samochód :D ?