Wpis z mikrobloga

Hey Mircy i Mirabelcy
Miał ktoś styczność z piecami na pellet i drewno?
W sensie piece na pellet z możliwością palenia drewnem. Jak z ich wydajnością na drewnie? Bardziej wydajny jest czysty pellet? A no i jak wygląda ta konwersja na drewno, wsadzam po prostu jakiś ruszt i rozpalam jak w normalnej węglówce?

A no i ostatnie pytanie. Potrzebuję pieca 15kw. Możecie mi polecić jakieś sprawdzone?

Z góry dziękuję za pomoc!

#ogrzewanie #piece #dom #remontujzwykopem
  • 2
@Ysior: Nie wiem jak w pelleciakach ale podejrzewam że jest tak samo jak w tym na ekogroszek - wsadzasz ruszt i palisz czym chcesz. Wtedy nie chodzi automatyka pieca - podajnik i nadmuch, tylko tak jak w zwykłym piecu regulujesz dopływ powietrza drzwiczkami od dołu. Jest to mniej wydajne bo przy spalaniu podajnikiem sterownik normalnie reguluje ci dozowanie powietrza i opału aby utrzymać stałą temperaturę, a na ruszcie będziesz miał temperaturę
@Ysior: @asiajasiabasia: Pewnie różne są konstrukcje, ale sądzę że wsadzanie/wyjmowanie rusztu raczej nie jest czymś spotykanym w kotłach klasy 5. Pewnie zwykle wygląda to tak jak poniżej gdzie pellet najpierw wykorzystywany jest do zagazowywania drewna, a po spaleniu drewna jest już spalany samodzielnie. Piec z obrazka to Rakoczy Duo, ale niestety nie jestem w stanie nic o nim powiedzieć, nigdy go nie używałem
FlutterMShydale - @Ysior: @asiajasiabasia: Pewnie różne są konstrukcje, ale sądzę że ...

źródło: comment_1661406286pxilaNsYAAqOeAkAmas50r.jpg

Pobierz