Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ma ktoś z was #auto #renault w stylu #clio #megane czy tam Captur lub kadjar z silnikiem 1.0 TCe 90KM? Jak ocenianie ten silnik pod względem awaryjnosci czy ogólnie użytkowania? Bo demonem prędkości nie jest, ale chodzi o to czy nie jest to jakaś mina. #motoryzacja
  • 15
@Bolerro żona tym jeździ. Natomiast w clio jest ok bo lekkie auto. Według mnie sporo pali jak na tak mały silnik (7.3 - średnia według Fuelio z ostatnich 4k km, cykl mieszany)
@Bolerro: ogólnie bezawaryjne, mało pali więc polecam. Początkowo się mówiło, że te silniki to do 100k przebiegu i do wyrzucenia, a wychodzi na to że jeżdżą już 200-250k i nic poważnego się nie dzieje. Sam miałem w clio i info od znajomego z serwisu ASO. Ja sprzedałem z przebiegiem 60k i od nowości był OK. Demon prędkości to nie jest, ale na miasto wystarcza. 0.9 tce
@Bolerro: 1.0 / 0.9 i 1.3 to inne konstrukcje - te pierwsze to trzycylindrowce a ten ostatni to czterocylindrowy.

0,9 /1.0 są udane - 1.0 to rozwiniecie 0,9 będącego w ofercie od 10 lat- zero awarii czy usterek masowych. Wkładają go do Renault, Nissana i Dacii.
Spalanie w clio 4 takie sobie ale silnik nawet żwawy.
@Bolerro: z tego co wiem to zupełnie inne jednostki ale obie są trwałe i nie przyprawiają kłopotów.

7 l jest optymistycznym spalaniem do miasta (zależeć będzie od długości tras, wielkości miasta rodzaju dróg(czy przelotowe czy co chwile postój na światła etc, realnie jeśli kierowca nie jedzie jak dziad w Clio 4 po mieście większym 7.8 l - 8 l jest do zrobienia, na trasie będzie mniej.
7 litrów przeżyje jakby paliło


@Bolerro: miałem przez dobę 1.0 tce w Clio V. Spalanie wyszło mi 7,1. Przebiegi autostrada/miasto/Krajówka mniej więcej po równo. Osiągi ma jak najbardziej ok, wyciszenie też.