Wpis z mikrobloga

Hejka, tydzień temu skusiłem się na swoją pierwszą konsolę, wybór padł na X series S. Zakupiłem sobie ultimate gamepassa i mam pytanie. Gierki ściągnięte na dysk śmigają, problem pojawia się przy chęci zagrania na przykład w Battlefielda w chmurze, obraz zaczyna tak jakby przechodzić z góry na dół, coś jakby odświeżenie. Powodem może być gra w chmurze a nie z dysku?
#xboxseriess #xbox #gamepass
  • 7
@Mlavio raczej tak, do chmury potrzebny jest dobry internet. Jeśli masz po wi fi to musi być 5ghz i raczej niedaleko routera. Ja gram w chmurze na PC na światłowodzie 150mbs a i tak czasem zdazy się przycinka. Ewentualnie sprawdź w ustawieniach i spróbuj powyłączać niektóre opcje graficzne i limity fps (nie wiem jakie opcje są w bfv na konsoli ale może jest coś jak film grain, ograniczanie fps itp)
@Mlavio: pobieraj co się da :> Dobre transfery są z ich serwerów. Jak jeszcze tego nie zrobiłeś to podpinaj konsolę kablem - nawet dobry internet da się spierdzielić nieprzemyślanym wifi.

A jak miejsce się skończy to dysk zewnętrzny na usb :> Wtedy można na niego wrzucić tytuły bez optymalizacji na X|S i grać z niego.
@Mlavio: do chmury musisz mieć dobry internet. Ja jestem ostatnio skazany na granie w chmurze ponieważ konsola na gwarancji i z ciekawości sprawdzałem ile danych się zużywa podczas grania w chmurze. Wychodziło 2 -2,5 GB na godzinę.