Wpis z mikrobloga

Czesc wszystkim pyrom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatnio coraz bardziej zastanawiamy sie z rozowa nad przeprowadzka z naszej pieknej Polski B. Jako ze pracujemy razem w logistyce, a dokladniej w transporcie, padl pomysl aby przeniesc sie do Poznania. Chcialbym poznac wasze opinie na temat zycia, kosztow utrzymania, dostepnosci mieszkan oraz pracy.
Aktualnie pracujemy w jednej firmie, ktora ma swoja glowna siedzibe pod Poznaniu. Ja 4 lata doswiadczenia - transport krajowy ladowy(28lvl), zona 2 w transporcie miedzynarodowym tez ladowy (25lvl). Brak dzieci i brak planow na posiadanie, w skrocie - moze kiedys, a moze w wcale. Wyksztalcenie wyzsze, angielski na poziomie c1/c2 - oboje bralismy udzial w miedzynarodowych projektach. Wyjazdy za granice w celu nauki/usprawnienia poszczegolnych dzialow, w ktorych na codzien pracujemy. Mamy mieszkanie na wlasnosc - po przeprowadzce i ustabilizowaniu pewnie na sprzedaz, co daje nam jakies konkretne mozliwosci do zakupu nowego na miejscu bez ogromnego kredytu. Mamy odlozone pieniadze na konkretny start. Nasze aktualne zarobki oceniam jako dobre, tym bardziej jesli chodzi o miejsce gdzie aktualnie zyjemy. Jestesmy mocno nastawieni na rozwoj, nie na sama kase - to byc moze przyjdzie z czasem.
Z samym miastem nie mamy nic wspolnego, ale to nawet lepiej. Nie zaszkodzi nam sie odciac od toksycznej rodziny :) czekam na wasze opinie
#poznan #praca #transport
  • 16
@saviola7: Jasne, rozumiem. Jestem swiadom, ze to nie Bialystok i przy takiej branzy mieszkanie raczej w okolicach niz blizej centrum. Wiesz moze jak zyje sie na obrzezach/okolicznym miejscowosciach? Zalezy nam mimo wszystko na jakims sporadycznyn kontakcie z samym miastem
@Limonene: Nigdy nawet nie bylem w Poznaniu. Nie chce zachwalania miasta. Bardziej zalezy mi na odczuciach samych mieszkancow. Jako mieszkaniec Bialegostoku moge od reki stwierdzic proste fakty jak: miasto przyjemne do codziennego zycia, ale ze znalezieniem pracy mozesz sie poczuc jak 20 lat temu
@BorchTrzyKawki: miasto fajne, ale po 7 latach wracam do wiochy z mazur z której przyjechałem. W porównaniu z Wwa to poznań wypada jak większa wioska XD Miasto fajne, często wali szambem, lubię tu żyć, ale po X latach mi się już znudziło. Omijaj grunwald, mieszkania szukałbym na jeżycach. No i miasto pedelarzy. Jaśkowiak lubi rowery i to widać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AzureTurtle: Sama warszawa tez gdzies wchodzila w gre, ale to miasto akurat troche znamy i uwazam za mocno przereklamowane. Jestem prostym chlopem z wioski, wiec moze wiocha poznanska podeszlaby mi do gustu ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzieki za wskazowki!
@Kaelthas: Ceny mieszkan chyba osiagaja swoje apogeum w kazdym miescie w Polsce. Niestety, ale to tez jest czynnik jaki wplynal na nas w Bialymstoku. Cena za metr osiaga 9-10tys za metr, a zarobki to czysta komedia. Nie wspomne juz o mozliwosciach rozwoju czy zminy pracy. Wszedzie jest zle, ale zalezy nam na mozliwosciwch
@pawel694: Niczego nie wykluczamy, pytanie padlo akurat do mieszkancow Poznania, bo po prostu przekalkulowalismy, ze tutaj moze to miec wiekszy sens. Czemu nie wroclaw? Bo miasteo ma ogromne problemy z infrastruktura i komunikacja drogowa. Jest gorzej niz np w Warszawie. Trojmiasto bylo na 3 miejscu zaraz za Poznaniem i Warszawa. Zycie w poblizu morza zawsze bylo malym marzeniem, a co za tym idzie plusem w wyborze, ale zalezy nam mimo wszystko
@BorchTrzyKawki Dobra to w kwestii jakosci życia. Dobtze funkcjonujacy transport zbiorowy, całkiem zielono jak na miasto wojewódzkie, nie jest turystycznym gigantem co latem skutkuje przyjemnym luzem na mieście, miasto kompaktowe-wszędzie blisko, no i moim zdaniem ma fajny vibe. Co do życia pod miastem, to tak jak zostało napisane, celujcie w miejscowosci z dostępem do kolei. Koleje Wielkopolskie robią robotę jeżeli chodzi o dojazd. Ceny mieszkań na bank niższe niż u konkurencji w
@BorchTrzyKawki: jak tsl to tak jak ktoś wyżej napisał - 3city/południe. Poznań spoko miasto ale nie ma takiego ssania na pracowników jak we Wro i okolicach. Jak masz klientów to sam załóż spedycję w 3 dni i ich obsługuj, chyba, że wolisz oddać szefowi 70% zysku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BorchTrzyKawki: jak nie chcesz mieszkać typowo w mieście, a tylko korzystać z jego zalet "sporadycznie" typu życie nocne, to ta wrocławska tragedia komunikacyjna jest do przeżycia, bo nie będziesz się tym męczył codziennie. A Wrocław jest fajniejszy od Poznania jako miasto pod rozrywkę, a z pracą i lokalizacją geograficzną też tam spoko