Wpis z mikrobloga

Kontynuacja na temat przechowywania suchych produktów.
https://www.wykop.pl/wpis/67449389/probowalem-szukac-czegos-na-temat-pojemnikow-do-zy/

Więc doradzono mi słoiki, a tych pic related mam sporo na chacie.
O ile te słoiki nadają się świetnie do wekowania, ale to tylko to dżemów i innych "mokrych" potraw.
Natomiast za cholerę nie widzę tej opcji z suchymi produktami jak ryż, kasza (mąką też???).

Ktoś coś poradzi czy to jest po prosty niewykonalne? Wekowanie na sucho, tj. grzanie 130 stopni w piekarniku zdaje się być dziwnym pomysłem.

Głównie zależy mi, żeby mole się nie wpieprzały. W drugim kroku szczelność, żeby powietrze nie wchodziło.

EDIT: A tak zapomniałem. Mam pakowarkę próżniową. Ale przez te worki #!$%@? też się mogą przegryźć prawda?

#insekty #pytanie #gownopis #owady #ciekawostki #karaluchy #dom #kuchnia
wielkaberta - Kontynuacja na temat przechowywania suchych produktów.
https://www.wyk...

źródło: comment_16623250207t0H9zXtyUP12Jnvu9mCKQ.jpg

Pobierz
  • 10
@wielkaberta: popadasz. Masz problem z robalami w domu? Do szczelnie zamkniętego słoika nic się nie dostanie.

BTW, wszedłem na twój profil i miałeś dokładnie tę samą zagwozdkę co ja - lampka z IKEA czy taka na monitor. Zdecydowałeś się ostatecznie na coś? Bo ja dzisiaj kupiłem tę lampkę Tertial, ale zaczynam mieć wątpliwości xD
@cutecatboy:
- Tertial. Tutaj przykładowo pokazuje co jest jeśli ustawię lampkę w stronę monitora. Ale po dobrej nastawie nie mam problemów z odblaskami. Co do tych na monitor to niby też by spełniały zadanie, ale ostatecznie zdecydował portfel. Ponadto lampkę mogę jeszcze wykorzystać w innych celach.
- I tak mam okropny burdel w zakładkach, na biurko i mentalnie :D
- Tak #!$%@?ły mi się mole. "Monitorowanie" moli przez lepy stało się
wielkaberta - @cutecatboy:
- Tertial. Tutaj przykładowo pokazuje co jest jeśli ustaw...

źródło: comment_166232944565FNs7elo5cdD8x5Yca9Ho.jpg

Pobierz
@wielkaberta: ostatnio ktoś na wykopie mówił że mu się zalęgły jakieś robaczki w produktach sypkich z biedry i musiał #!$%@?ć wszystko do kosza. Bo w tym, co teraz już masz, mogą być jaja. Wyjeb stare produkty do kosza, przemyj wszystkie półki itp., kup słoiki, pojemniki itp. i nasyp nowych produktów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wielkaberta: Miras. Wekujesz produkty które mogłyby skisnąć. Jakieś sosy, dżemy "bez cukru" itd. Sypkie możesz trzymać w sloikach bez wekowania. Jak mocno się boisz moli/podobnych - wjeb do zamrażarki na 12h. Zamiast słoików polecam woreczki z Ikei, w zależności co wolisz - albo takie podwójne strunowe albo takie "strunowe z suwakiem". Obie opcje są #!$%@? szczelne i działają na mole.