Wpis z mikrobloga

Czołem,
1. To jak to mirki jest z aktualnymi cenami materiałów budowlanych, waszym zdaniem?
Może mam małą próbkę produktów, ale zauważyłem, że niektóre materiały cenę mają taką samą jak sprzed wakacji, albo nawet bardziej porównywalną do kwietnia/maja. OSB w castoramie ma taką samą cenę, jak brałem przy łączonym zamówieniu w kwietniu właśnie w składzie budowlanym (tanim składzie), rynny kupowałem ostatnio też już po obniżonych cenach. Fakt, widzę kilka produktów ładnie zwiększyło cenę (po 150% względem tego sprzed wakacji).
Ze względu na mniejszy popyt, ceny poszły lekko w dół czy to moje błędne spostrzeżenie? Jeżeli tak, trend ten się utrzyma czy to jak wróżenie z fusów?

2. Jest coś takiego jak historia cen dla produktów Castoramy? Wiem, że jest coś takiego dla Ceneo, ale Casto tam nie widzę.
Pozdrawiam

#budujzwykopem
#budownictwo #remontujzwykopem #inflacja
  • 7
@w00nski: Brałem kilka wycen w lipcu i kupowałem / dopytywałem ostatnio.

1. Stal nieznacznie w dół (kilkadziesiąt zł na tonie)
2. Gazobeton/Silka raczej stabilnie, chociaz ostatnio jeden skład dosłał aktualizację +/- 4- gr w góre
3. Drewno i blacha w dół - firma zadzowniła, że mogą przygotować nową wycenę na pokrycie dachowe bo podobno od lipca poleciało sporo ale jeszcze czeka,
@w00nski: Styropian w niektórych opcjach nawet 10 zł w dół na paczce. Ale ja nie liczyłbym na cuda. Ceny nie wrócą do tych z przed Covid z prostej przyczyny - ceny surowców. Prędzej ktoś zwinie biznes niż będzie produkował poniżej kosztów.
@DorodnyTucznik: bardziej chodziło o powrót do cen sprzed wojny/sprzed inflacji, bo nagle wystrzeliły po 150% do góry i nie było żadnej stabilizacji. Każdego tygodnia nowe ceny. Do teraz pamiętam jak poszedłem po wełnę mineralną w piątek i sobotę i cena w sobotę przy jednej rolce mniej (7) była... tak sama jak dzień wcześniej.
@w00nski:
Troche spadają. W czerwcu beton brałem po 380zł/m a ostatnio za 320zł/m. Belit 16zł/szt a jak domawiałem pózniej to był juz po 14zł. Wycena drewna konstrukcyjnego z impregnacją w kwietniu miałem na 2200zł a ostatecznie w sierpniu kupiłem za 1650zł/m. Kluczowy będzie przyszły rok. Jak będzie mocne załamanie to ceny mogą wrócić do tych przedwojennych.
@w00nski: Obawiam się, że część materiałow nie tyle potanieje, co podrożeje.. Z prostego względu - ceny paliw. Gaz wywaliło w kosmos, a jest używany przy wyrobie wielu materiałów. Akurat jestem w momencie zdobywania wycen na materiał na ściany, który będę potrzebował za miesiąc i nie wiem czy nie brać czym prędzej w obawie o podniesienie cen.