Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@deeprest: zastanawiam się dlaczego ci ludzie się tak na potęgę rozmnażali, a później żyli w biedzie. Już nawet w czasach plemiennych kiedy było mniej gęb na utrzymaniu jedzenie zawsze było dzięki polowaniom i zbieractwu. Indie były bardzo gęsto zaludnione więc ciężko tam było o tereny uprawne. Ja gdybym był na ich miejscu próbowałbym uciekać gdzie się da byleby zdobyć pożywienie, chociaż wiem, że łatwo się to mówi z obecnej perspektywy.
@Leotard00: @ibeafraidi: tak działa natura u zwierząt - im mniej sprzyjające warunki środowiska tym większe mioty (liczniejsze stado), bo daje to większą szansę na przetrwanie samolubnego genu
Pajęczaki, owady, ryby, plazy mają bardzo liczne potomstwo, bo przetrwają tylko nieliczne - najsilniejsze - jednostki; zwierzęta wyżej rozwinięte mają już instynkt stadny i łatwiej im się bronić przed niekorzystnym wpływem środowiska (np. drapieżnikami) - mioty są rządsze i mniej liczne - jednak
@szynszyla2018: dałem plusa ale dodatkowo skomentuję, Twój - jakże trafny komentarz - wiele dzieł, fotografii, obrazów, powstawało w warunkach strasznych czy okrutnych, ale tak jak piszesz niosą obecnie emocjonalny ciężar tamtych chwil i pomagają zrozumieć tamte czasy czy wydarzenia. Autorom jednak nie przynosiły przyjemności z fotografowania kolejnego kwiatka czy ładnego zachodu słońca - mogły być pretekstem do gniewu, niezrozumienia czy złości. To lekcja motywacji - gdy widzisz w swojej pracy większy
@deeprest: mordo jaki body fat? jaki plan żywieniowy na docięcie robisz? dużo kardio? jakieś spalacze?
a tak na serio, to daje do myślenia co my z sobą jako cywilizacja robimy.. Dr Nowzaradan roboty po pachy