Wpis z mikrobloga

Odcinek Chersoński. POŁUDNIE - NIE PÓŁNOC (Charków)
Fakty: brak postępów na południu, na północy wycofanie się RUS o 8-10km. I zaczynający obiecująco wyglądać wyłom po środku zgrupowania RUS. Obecnie jest to 50/50 szans czy ów wyłom zostanie poszerzony czy też RUS go ograniczą. Na razie RUS rzucili tam naprawdę to co mieli - w tym z północy i południa zgrupowania. RUS PTGB pancerna została przetrzepana i stała się bGB. Wyłom ma 18km dł. i 11 do 5km szerokości. Jeżeli UA poszerzą ów wyłom do 15km i pójdą +5-10km dalej na Kachowkę to będą mieć pod kontrolą 155mm AHSów Kachowkę i drogę na północ T04-03. Opinia: Jeżeli RUS na tym etapie nie powstrzymają UA to w zasadzie będzie to koniec obrony północnej części zgrupowania (zostanie zwinięte do końca września) a ja publicznie przyznam że się myliłem. Północ od wyłomu: u Rosjan Brak paniki, brak ucieczki, planowe i równe wycofywanie się wojsk RUS pod naporem UA. Obie strony poniosły ciężkie straty. Nie widzę oznak pękania RUS sił tam. Ale jak wyłom z wpisu wyżej zostanie poszerzony to RUS mają "game over"/. Przy czym w/w sytuacja jest efektem 2 tygodni ciężkich walk oraz zaangażowania 6 brygad z czego min. 4 w ataku (ofc nie na raz) oraz naprawdę CIĘŻKICH strat jakie poniosły dwie z nich. Poświęcenie UA żołnierzy jest ogromne a walki wyjątkowo intensywne.
#ukraina #wojna #rosja #wolski
Pobierz wolskiowojnie - Odcinek Chersoński. POŁUDNIE - NIE PÓŁNOC (Charków)
Fakty: brak post...
źródło: comment_1662734676h4kJd4GwVQBH35dWOEgbzh.jpg
  • 47
@wolskiowojnie: czyli zajęcie tego węzła dróg na północ od Kachowki razem z droga p47(takie oznaczenie na googlemaps) dobije ruskich na północ od Dniepru? Właśnie zaglądając dzisiaj na mapę i wyłom w obronie rosyjskiej no i biorąc pod uwagę zniszczenie przepraw zastanawiałem sie czy to faktycznie mógłby być ostateczny cios - separacja w tym regionie.
@wolskiowojnie: Wiadomo może jak wygląda rosyjska logistyka na prawym brzegu Dniepru? Podobno mimo dopychania dodatkowych sił na południe zwyczajnie jest ich za mało bo nie da się ich wszystkich wyposażyć przy obecnej sytuacji jeżeli chodzi o zaopatrzenie, przynajmniej tak mówią ruscy
@Papieszpolak6996: minimum dwa rurociągi polowe do MPSów, cywilne barki i promy wojskowe. Oni nie są "odcięci" od żarcia, paliwa i amunicji strzeleckiej/broni piechoty. Ale z dostawą "techniki" mają problem i amunicji artyleryjskiej.
Zatem mają bardzo ciężko. Jeżeli będą musieli wycofać faktycznie siły z tego odcinka to ja ich nie widzę za miesiąc. Bo muszą się rotować i uzupełniać. Jak nie będzie czym i kim to mogą tak miesiąc pociągnąć...max. Ale na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elmyn: PTGB pułkową taktyczna grupa bojowa
BGB brygadowa grupa bojowa
bGB batalionowa
Ot całą filozofia do znalezienia w Google w chwilę.