Wpis z mikrobloga

@zpord: szybki tryb - kwadrans dla koszulek, bluzek, ciuchów "po domu", ubrań po sporcie . Zmieniasz te ciuchy codziennie/od razu po wysiłku i się myjesz, więc to tylko kwestia ich odświeżenia. Bielizna na dłuższy tryb i wyższą temperaturę ze względów oczywistych, odzież wierzchnia typu spodnie używane poza domem też (zależnie co, ale 0,5-1,5h).
@kasiknocheinmal: @Kressska: No właśnie kurde kupiłem se nową pralke i tam mam na trybie bawełna 40*C ustawione standardowo na 3h. Im dłużej się pierze, tym mniej energii jest zużywane wg. instrukcji dołączonej do pralkowni. Nie bede omawial kazdego trybu, ale w innych są ograniczenia kilogramowe. Tak se myśle, że piorąc ciuchy w 30min, to w tym jest wirowanie, płukanie, to tak na prawdę te ciuchy się piorą z 10min, ledo
@zpord: W niektórych, w mojej pralce można tylko dodać tryb express. Ale przeciętny codzienny program to tak +/- godzina. Ręczniki itd na program ciut ponad 2H.
@L3gion: Ja mam tam kilka trybów czasowych do konkretnego programu i jednocześnie mam kilkustopniowe diody pokazujące ze zmianą czasu prania, wirowania i temp. danego programu jak dużo prądu i wody pobiera pralka. Niby taka pierdoła, a spoko rzecz. Wiadomo, że im dłużej się też pierze to silnik, łożyska etc. dostają bardziej w dupe. No ale koniec końców nie widzi mi się prać po 3-4godziny, te 2h, to takie optymalne, bo prać
@kasiknocheinmal: Jeśli jesteś zadowolona, dopiera Ci ciuchy, to ok.
@L3gion: Pewnie masz racje, każda pralka inaczej jest zaprogramowana. Będę musiał sobie posprawdzać reszte trybów po prostu, chociaż i tak myślę, że najważniejszy jest środek do prania, on robi robote.
@L3gion: Stosuję od kilku lat i jest ok, nie zauważyłem żeby się nie rozpuściła, ale też nigdy nie używałem programu poniżej 1h. Muszę sobie poczytać o konkretnych detergentach.
Jak zdupcyła mi się pralka, to prałem w publicznej pralni, takiej jak w USA :P No i po wypraniu, to kilka dni pachniały elegancko.