Wpis z mikrobloga

DAX Futures – w chaosie, ale ze wskazaniem na kupujących.

W zasadzie cały tydzień był powolnym zdobywaniem coraz wyższych poziomów, a piątek zakończył się wybiciem intraday z układu wskazującego na kontynuację wzrostu. Rynek zapewne zechce jakoś zareagować na sytuację na froncie i raczej będą to argumenty dla byków, a o ich mocy i trwałości przekonamy się na najbliższych kilku sesjach.

Trójkąt lub chorągiewka na H1 została już naruszona górą i potencjalny ruch może wynieść kurs w okolice 13300. Ewentualną lukę otwarcia można wykorzystać do gry i jeśli rynek otworzyłby się "dziurą" w górę, ale niżej niż 13250, to ustawię zlecenie kupna na 13134 ze stopem na 13022 i TP 13435. Jeśli luka byłaby wyższa niż 13250, to zlecenia na 13134 nie ustawię.

Na cenach zamknięcia wykresu H4 mamy czytelne ślady dobrej kondycji byków, dno z 1 września nie zostało pogłębione, 5 września było minimalnie wyżej i później każdy lokalny dołek na jeszcze wyższym poziomie. Pomyślny ruch w górę dla niedźwiedzi będzie oznaczał, że po nieudanym sprowadzeniu kursów na nowe minima trendu, kupujący mogą ponownie skierować się w stronę górnego ograniczenia trendu, czyli obecnie do okolic 13560 punktów. Zatem gdyby rynek ruszył po podwójnym dnie (niebieski prostokąt na H4) w stronę linii trendu spadkowego, to można się tam ponownie zasadzić na shorta ze stopem na 13710 i TP 12910. To co się jednak perfekcyjnie (jeśli chodzi o wejście) udało w połowie sierpnia nie musi zadziałać ponownie. Jeśli long z pierwszego akapitu wyleciałby na SL, to nowego shorta przy linii trendu nie zagram.

Osobiście starałem się złapać jakieś ruchy intra i po dwóch próbach krótkiej oraz przesuwanych stopach nazbierałem 22,5 punktu. S z połowy sierpnia nadal utrzymuję, ale szczerze mówiąc zlekceważyłem dobry moment na zamknięcie inne niż przy TP i pozostanie mi obecnie zaklinanie rynku, żeby utrzymał się pod linią trendu. Jeśli trend zostanie złamany to z ponad 1200 punktów papierowego zysku, zostaną ochłapy, bo SL przesuwam na 13710.

Historia wpisów po sznurku
20 lutego 21 lutego 23 lutego 4 marca 6 marca 13 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 9 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 8 maja 15 maja 22 maja 5 czerwca 12 czerwca 19 czerwca 26 czerwca 3 lipca 10 lipca 15 lipca 17 lipca 24 lipca 31 lipca 7 sierpnia 15 sierpnia 21 sierpnia 28 sierpnia 4 września

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax
Pobierz
źródło: comment_1662928420drxd7787V8jm6W15wuqI6i.jpg
  • 7
S z połowy sierpnia nadal utrzymuję, ale szczerze mówiąc zlekceważyłem dobry moment na zamknięcie inne niż przy TP i pozostanie mi obecnie zaklinanie rynku, żeby utrzymał się pod linią trendu. Jeśli trend zostanie złamany to z ponad 1200 punktów papierowego zysku, zostaną ochłapy, bo SL przesuwam na 13710.


@DJ007: mialem podobnie, dwa razy była okazja zamknąć poniżej 12600, skończyło sie tak jak poniżej
Pobierz
źródło: comment_1662965385UBzO5FR0oQt7kNBQolT4Rd.jpg
@DJ007: boli trochę, bo dzień wcześniej gdy był zjazd po EBC zabrakło mi 8 pkt i odpaliłoby mi sie zlecenie z hedgem na calosc pozycji (12680), ale tak jak piszesz zysk to zysk, trzeba sie cieszyć, niestety niezrealizowane zyski siadają mi czesto na łeb bardziej niz straty
@bruhhhhhhhh: trochę głowa odpoczywa na takim swingu, szczególnie przy moim stylu gry, gdzie potrafię zmieniać pozycje kilka razy dziennie, aczkolwiek gdy pod koniec zaczęło iść nie po mojej myśli, to znów zacząłem się gapić cały dzień w wykresy i odświeżać newsy ( ͡° ʖ̯ ͡°) zamykałem to z bólem, ale patrząc na to, ze są już 400 pkt wyżej, okazało się to bdb decyzja