Wpis z mikrobloga

DAX Futures - przestawiona wajcha.
To co tydzień temu było bardzo roboczą hipotezą, czyli projektowany kanał na wykresie tygodniowym, okazało się bazowym scenariuszem. Tylko w poniedziałek i wtorek popyt jako tako sobie radził, potem już tylko „formacja wodospadu” i rynek sypał się w dół bez większych korekt.
Wszystkie zdobycze kupujących z końcówki maja zostały zanegowane, w szczególności przebicie linii trendu spadkowego kreślonej od stycznia. Obraz techniczny zmienił się więc diametralnie i mamy zrealizowaną klasyczną formację odwrócenia trendu na H4 (głowa z ramionami), zrealizowany podwójny szczyt na dziennym i japońskie świecowe trzy czarne kruki na dokładkę. Ostatnie tak słabe sesje DAXa to 17, 18 i 21 lutego 2022 i jak się później okazało stanowiły preludium do dalszego spadku o prawie 2000 punktów.
Planując handel pozostaje szukanie miejsca na shorta, ale raczej nie w biegu. Licząc na odbicie można czekać w połowie tygodniowej świecy S 14118 SL 14240 TP 13360. Jeśli taki ruch miałby się zrealizować, to o dalszych losach zadecyduje zachowanie przy majowym dołku. Z punktu widzenia interwału tygodniowego złamanie 13270 powinno ruszyć DAXem do okolic 11000, jednak trzeba obserwować wszystkie ewentualne oznaki zatrzymania spadku w okolicy 13100 (dolna krawędź kanału). Gdyby to się działo, to dolne ograniczenie kanału mogłoby być świetną bazą do wzrostowego odbicia.

Osobiście w poprzednim tygodniu miałem łącznie 6 pozycji, na których uzbierałem +302 punkty. Największa wtopa -122, największy zysk +198. Z racji wyjazdu służbowego nędzna kondycja nie pozwoliła na skuteczny trading w środę i kawałek czwartku. Mam też jedną otwartą pozycję krótką z piątku po 13898 ze stopem na BE i TP 13560.

Historia wpisów po sznurku
20 lutego 21 lutego 23 lutego 4 marca 6 marca 13 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 9 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 8 maja 15 maja 22 maja 29 maja 5 czerwca
#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax
DJ007 - DAX Futures - przestawiona wajcha.
To co tydzień temu było bardzo roboczą hi...

źródło: comment_1655052717ns6kkcfgFbRUIufaTVIHm9.jpg

Pobierz
  • 3
analiza techniczna przy obecnym rynku jest troszkę bez sensu


@number2324: Ja bym powiedział, że ona jest jakieś 30 do 60 proc przypadków bez sensu, ale jak już się złapie coś z sensem to pokrywają się te bezsensowne z grubą nawiązką. Przy bezsensownych kończy się na stracie lub staniu z boku, bez obrażania się na rynek.
@DJ007: Niemcy najbardziej eksponowana gospodarka na wojnie Rosji z Ukraina (tak obrot materialowy jak i surowce energetyczne) - nie dziwi, ze wszystko idzie due south na DAXie.

Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego, import w 2021 r. wyniósł 33,1 mld EUR (+54 proc. - głównie z powodu wyższych cen surowców energetycznych) zaś wartość niemieckiego eksportu do Rosji podliczono na 26,6 mld EUR.


https://www.pb.pl/dane-o-handlu-potwierdzaja-ogromne-uzaleznienie-niemiec-od-rosji-1143147

Jeszcze dlugo tak bedzie, gdyz wszelkie nadzieje na to,