Wpis z mikrobloga

#laptop #laptopy Przejrzałam wątki i mocno polecany do gier jest #legion - co ma w sobie wyjątkowego? Akurat mam złe doświadczenia z Lenovo, ale może nie ma co się jedną jaskółką kierować. Patrzę na takiego. Mimo Ryzena 5800H będzie lepszy od takiego ROG-a? A może mimo gorszej karty lepszy byłby taki intel 7 12 gen? Głównie te 3 opcje rozważam. Nie gram wyczynowo w CS-a, bardziej FIFA i te klimaty i chyba na każdym z nich spokojnie pójdzie mi 23, ale chciałabym, żeby przez jeszcze parę lat chociaż na minimum można było odpalić jakieś potencjalne nowe gry. A może polecacie coś innego? Budżet do 6,5 k. Koniecznie dysk 1TB i RAM co najmniej 16GB. Z góry dzięki za sugestie!
  • 5
@derbonobo: lenovo potrafi produkować zarówno laptopy z plastiku z opakowań po margarynie jak najtańsze Ideapady, dobre laptopy gamingowe jak Legion jak i porządne biznesówki jak Thinkpady. Z nimi jest jak z całymi Chinami - płacąc mało dostanie się najtańszy szmelc, płacąc dobrze dostanie się dobry produkt.
@derbonobo No może też tak być, trzeba szukać dokładnie, pytać na elektrodzie innych forach bo np rtx3050 to jeszcze nie wszystko, liczy się TDP, może w gamingowych nie ale jest też coś takiego jak thtrottling, w zależności od zastosowanego chłodzenia procesor nie rozwinie w pełni swoich możliwości, ram ddr3 też może pracować z różnymi prędkościami.
@derbonobo: Legion jest w miarę optymalnie zbudowany, po prostu udany model, ale akurat nie z tą standardową matryca 120Hz, tylko z lepsza i szybszą 165Hz 100% rgb, z tych ROG ma matrycę w lepszej rozdzielczosci QHD i tez ma dobre opinie