Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Do uzytkownika @khertz. W pytaniu dotyczącym szczepionek dla lisów pytałeś:

"A wytłumaczy mi ktoś dlaczego "Nie wolno ich dotykać, jednak jeżeli przypadkowo się to stanie, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.". jedyną informacją jaką znalazłem to że dotykanie pozostawia zapach człowieka, ale zgłoszenie sie do lekarza implikuje potencjalne zagrożenie zdrowia. "


Są dwa rodzaje szczepionek na wściekliznę, jedna to taka gdy wirusa się całkowicie deaktywuje, i z tego co pamiętam takie szczoepionki są podawane ludziom gdy chodzi o szczepienie na wściekliznę. Są one bezpieczniejsze od drugiego rodzaju: atenuowanych.

Atenuowane szczepionki to takie gdzie wirus jest osłabiony (np poprzez mutacje gdy rozmnaża się na innej pożywce niż docelowy nosiciel), ale technicznie to wirus nadal jest "żywy" (jezeli tak można powiedzieć o wirusie). Te szczepionki są skuteczniejsze, ale też nie zawsze takie bezpieczne, bo nigdy do końca nie wiadomo czy wirus jest w takiej szczepionce do końca wystarczająco osłabiony.

Dlatego też tych szczepionek zrzuconych z samolotu nie wolno dotykać.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6320ea9025419e4847c2a7d0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 2