Wpis z mikrobloga

Niestety ale nie tylko Szafę pokonało „onli kesz”. Nie dało się dowiedzieć przed wyjazdem, że Bałkany to taki trochę dziki rejon, szczególnie poza głównymi ośrodkami, ale nie No jak na wiosce u nas można zapłacić za chleb kartą to tam tym bardziej w restaurancja powinno się XD ciekawe jakby zareagował na to że tam nie ma wszędzie światłowodów albo kablówki. Taka rada na koniec od wujcia szafci nie jeździjcie na wakacje w lato bo jest za ciepło i trzeba w klimie siedzieć. Może jak się jest grubasem to tak to się odczuwa. #mocnyvlog
Pobierz
źródło: comment_1663317261WN4FN9tCdC3IDRwEwhvUpl.jpg
  • 14
@Zawod_Syn: Przy jednej z podróży do Chorwacji tez mnie to trochę zaskoczyło, ale prawie na każdym kroku był bankomat cyk wypłaty bez prowizji z konta walutowego w normalnym banku bez żadnych zenów czy revolutów XD ale dwa technologiczne asy pokonane ciekawe jak będą chcieli zapłacić jak wysadzi internet albo prąd
mój wujek nie uznaje gotówki płaci tylko kartą i telefonem nie posiada kasy tyle co wyciągnie jak na busa potrzeba a tak to nie posiada bo po co . Jak jest sklep gdzie się nie da to olewa


@FatSniper: to powiedz wujkowi, żeby poza Polskę nie wyjeżdżał, bo tylko u nas może sobie na to pozwolić i o ile kraj mamy zacofany, to zachód nas długo nie dogoni z bankowością elektroniczną
@Zawod_Syn: A co jest nie tak z płatności pozagotowkowymi? Gotówki jeszcze używam tylko do napiwków. Portfela nie noszę od 10 lat. Prawko i dowód rejestracyjny leżą w aucie. A pewnie mi już i tak nie jest potrzebne bo jest mobywatel.
@FatSniper: Nie mam nic, chodziło mi bardziej żeby podkreślić to że nie trzeba niewiadomo czego żeby normalnie zapłacić lub wybrać pieniądze za granica. Co chwila każdy kanał „podróżniczy” reklamuje różne rzeczy i ludzie mogę pomyśleć że ich plastik jest bezużyteczny.
@Vadzior: No i super. Tylko jak już ktoś pisał, nie ruszaj się poza Polskę w takim razie. Nawet w wielu zachodnich miastach trafi się na lokale które nie maja terminali itp. Jedno drugie miejsce można olać jak to duży ośrodek ale w mniejszych miejscowościach może nie uda się znaleźć takiego z terminalem. A jak już będzie to uwaga, może nie obsługiwać zbliżeniowych płatności XD

W wielu wakacyjnych miejscach niechętnie chcą używać
@cartmam: Wiem, że w innych krajach jest inaczej. I to akceptuje. Nie mam z tym problemem, dostosuje się ten 1-2 wyjazdy w roku.
Tylko nie rozumiem czemu miałbym tu w Polsce sobie utrudniać życie i płacić gotówką. W sklepie nie spotkałem się od lat, żeby nie było terminala. W gastro znam pojedyncze takie przypadki ale zwyczajnie omijam taki lokal.
A jeśli to ukróca kombinowanie to chyba jeszcze lepiej.
@Vadzior: Ale tu właśnie chodzi o wyjazdy zagraniczne, a nie kupowanie w Polsce, która ma bardzo mocno rozwinięte różne rodzaje płatności, karta zegarek ręka pierścionek. Dyskusja bardziej dotyczyła tego co się dzieje za granica w takich turystycznych i do tego pół dzikich rejonach.
@cartmam: Ok teraz już rozumiem. Napisałem do gościa co napisał:

typowy robak, który da się zakleszczyć systemowi, który dąży do odstawienia gotówki. Ja tam nie mam problemu z platnosciami gotowka.


A odpowiedziałeś mi Ty. Bez patrzenia po nicku przyjąłem, że tamten mi odpowiedział. I chciałem wiedzieć czemu jestem polakiem robakiem gdy płacę kartą xD