Wpis z mikrobloga

Dobra już po eurobaskecie. Jesteśmy 4 w europie. Miejsce które się nam nie śniło przed turniejem, a dzisiaj czujemy niedosyt. 8 miejsce na świecie. Patrząc na to że w wielu państwach to koszykówka jest sportem nr 1 czy 2 to ogromny sukces.

Mam nadzieję że to w jakiś sposób w końcu przerodzi się w popularyzację tego sportu. Że pojawią się sponsorzy. Trenowałem koszykówkę 11 lat. Coś nie coś się pograło. Oglądałem NBA podziwiając Kobego, Duranta czy Lebrona. I wychodziłem na boisko i nie miałem z kim pograć. Nie miałem z kim o tym pogadać.

Mamy momenty że 3 składy reprezentacji Polski w siatkówkę są w stanie walczyć o mistrza świata. Gdyby ta 3 część chłopaków w momencie gdy byli wysokimi, z pasją do sportu 9 latkami wybrali kosza, dzisiaj może nie graliby w NBA, ale za to może w Eurolidze. Może miielibyśmy nie jednego, a 3-4 koszykarzy w NBA. W tym 2 na których byłby budowany zespół, w tym jeden walczący regularnie w play-offach.

Może kibice by docenili koszykówkę. Może by budziła takie emocje co siatkówka. A no nie ukrywajmy- dynamiczny sport kontaktowy jakim jest koszykówka to jednak ma coś więcej niż siatkówka. Może znowu w publicznej telewizji by pokazywali rozgrywki NBA, a Giannis czy inni byliby podziwiani niczym Jordan, Pippen, Malone. Na ulicach ludzie chodziliby w czapkach LA Lakers, Bullsów czy Mavericksów. Mamy do tego predyspozycje, jeśli wychodzi nam siatkówka to czemu miałaby nie wychodzić koszykówka?

Niech się pojawią sponsorzy. Niech kluby zaczną być solidnie finansowane. Za 3 lata euro jest u nas, oby atmosfera na meczach była co najmniej taka co na meczach reprezentacji w siatkówkę, tego sobie życzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mecz #koszykowka #kosz #eurobasket #nba
Pobierz michalxd21 - Dobra już po eurobaskecie. Jesteśmy 4 w europie. Miejsce które się nam n...
źródło: comment_1663521969R9ilDG7yp9KvibeQpHI3ZQ.jpg
  • 13
@michalxd21: U mnie pasję do kosza, która narodziła się w gimnazjum też zabiło to, że nikogo on nie interesował i byłem sam, ale jeszcze w dodatku nawet w okolicy prawie nikt nie grał. Teraz coś się zmienia, ale powoli. W mieście odbuduje się jakaś ligowa koszykówka, a teraz sukcesy kadry dotarły do ogółu. Nie sądziłem że ktoś w domu będzie zerkał na te medalowe mecze, a jednak tak było. Ja sam
@Rzeszowiak2 jakbym czytał o sobie, chociaż w szkole sportem aż tak się nie interesowałem to gdy na lekcjach WF pojawiała się koszykówka, to we mnie budził się sportowy człowiek. Ale co może się wydarzyć jeśli trwa to przez 3 lekcje w roku? Reszta chłopaków wolała pilke nożną (za którą ja niezbyt przepadałem) nauczyciel wolał siatkówkę ( ͡° ʖ̯ ͡°) Koszykówka wogóle nie istniała i dalej nie istnieje w
@michalxd21: ja tak samo jestem mega fanką koszykówki, bo sama ją trenowałam. Nie, nie, spokojnie, nie jestem mutantem - mam 164 cm i skrzydło to było moje ulubione miejscrle na boisku. A zaczęłam trenować przez totalny przypadek i pokochałam ten sport, bo jest "inny", bardzo analityczny i wymaga bardzo dobrej psychiki.
Tak samo nie mam za bardzo z kim o koszu pogadać, bo wszyscy mówią, że "mongolski sport".
Summa summarum jestem
Reszta chłopaków wolała pilke nożną (za którą ja niezbyt przepadałem) nauczyciel wolał siatkówkę ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@graycoast: O to to, na nic gorszego nie mogłem trafić pod tym względem. U mnie siatka jest chyba najpopularniejszym sportem w okolicy, a po mistrzostwach w 2014 na WF do za*ania graliśmy w nią. W pewnym momencie WF stał się zajęciami z siatkówki, a kosz jako główna alternatywna dla niej,
@srednibrat: Tylko że w okolicy są do tego warunki. Nie ma tego za dużo ale nawet w większych wsiach są boiska do koszykówki, tyle że z reguły nieużywane. Wiadomo w piłkę nożną łatwiej zagrać ale to bardziej samonapędzającej się koło - im większa popularność tym większa popularność.

@Rzeszowiak2: polskie szkolnictwo w pigułce - jak niszczyć talenty w zarodku (,)
@michalxd21 panowie, jestem januszem i oglądan kosz okazjonalnie. Ale zawsze uważałem, że to powinna być top dyscyplina w PL.

Jak wygląda u nas widok na 2025? Jakieś młode talenty? Pamiętam Karnowskiego w Gonzadze, Waczynskiego, Gortata ofc, teraz Ponitka. Jak prezentuje się nasze zaplecze? Młodzież? Ktoś, coś?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@websterpl1: Jeremy Sochan ofc, tylko on bardziej wychowanek UK, ale chciał grać dla nas i jeszcze się pewnie przyda i to bardzo, teraz przygotowuje się do sezonu NBA, więc nie było go na turnieju. Zdolnych chłopaków jest trochę na ligowych parkietach, ale niestety w sumie żadnego rozgrywającego na bardzo wysokim poziomie. AJ do 40ki grać nie będzie.
@michalxd21 Ja jestem z pokolenia, dla którego to był i zawsze jest sport nr 1. Jordan, Karl Malone, czy też Wójcik, Zieliński i Tomczyk. Nigdy nie rozumiałem co się zesrało, że koszykówka w Polsce upadła. Chyba tak naprawdę nic - po prostu przyćmiły ją sukcesy sportów drużynowych: najpierw siatkarzy, potem szczypiornistów.

Sorry, dla mnie siatka, to jest gówniany sport dla dzieciaków. Wejście na poziom, który jakoś wygląda jest nieosiągalne. W szkole to
@michalxd21 dopóki nie bedzie możliwości zobaczenia NBA na jakims otwartym kanale (chociaz 1 mecz w tygodniu) to nie ma szans na populyzacje koszykowki. W naszym pięknym kraju sa nowowybudowane szkoly bez boiska do kosza na dworzu... na takim Bemowie nie ma gdzie w kosza na dworzu pograc na sensownym boisku...