Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę że #xiaomi robi fajne telefony sam korzystam z #mi9 ale okres wsparcia to jakiś żart ~2lata od wydania i finito xD Obecnie myślę nad #samsung, #apple bo mają długie wsparcie.... Są jakieś inne alternatywy #google które długo wspierają swoje telefony........... Bo mam całkiem sensowny procek, ram a telefon podchodzi pod elektrozlom xD chyba że go zrootuje czego mi się nie chce bo nie wiem na jakim root płatności gpay i inne chulaja bez zabawy i bezproblemowo
  • 5
@dancios: a teraz bez hejtu, czemu nazywasz ten telefon elektrozlomem?
Cos ci nie dziala ze wzgledu na brak najnowszego androida?
Poprawki bezpieczenstwa i 0-day, ile razy miales zainfekowany telefon, przejety lub zawirusowany?

Nie bronie xiaomi, bo oni odstawiaja maniane, chociaz ponoc obiecuja dluzsze wsparcie.

Ale rozowa ma mi 9t ktore dostala odemnie, wszystko jej dziala, nie uwaza tego urzadzenia za elektro smiec, dziala i, robi wszystko to co potrzeba.

Sam mam
@PurpleHaze nie ściągam dziwnych apek, nie jestem pisowskim wywrotowcem więc też mi telefonu Pegasus nie szpieguje. Chodzi mi o to że uważam że poprawki bezpieczeństwa dobrze gdyby się pojawiały. Ale obecnie telefon to kombinacja SW/HW więc jak sw jest niekatualny to telefon też jest narażony na biebezpieczenstwa. Do biegania i w góry mam starego solida choć xiaomi 4x się nie nadaje w góry bo nie ma lte 800mhz :) wydajnościowo stare telefony
@dancios: problemem jest to, ze firmy jak apple samsung itd moga sobie pozwolic na dlugie wsparcie. Apple to juz w ogole, ale samsung ma stosunkowo malo modeli.
Takie xiaomi to co 2 tygodnie premiera nowego nodelu, do tego rozne specyfikacje w roznych regionach. Zeby to trzymac w ryzach trzeba rzeszy programistow, ktorzy odpowiedzialni byliby tylko za updaty.

Poza tym 2 letni telefon, to dla nich juz bieuzywalny smiec, niech swiadczy o