Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja #putin #szojgu #wojna

Szojgu dzisiaj odleciał kompletnie, cytuję:

- Straty Ukrainy – ponad 100 tys., 61 tys. zabitych. Połowa armii kraju.
- 5937 osób - nasze straty podczas operacji
- Z ogólnej liczby rannych w Siłach Zbrojnych RF 90% powróciło do służby.
- Wszyscy pełniący służbę w poborze nie zostaną wysłani do strefy operacji.
- W celu mobilizacji zostanie wezwanych 300 tys. rezerwistów.

Aha, czyli Ukraina została rozgromiona, straciła połowę swojej armii, ruskie niecałe 6 tys. żołnierzy. Dlatego teraz Ukraina odbija im teren, a oni potrzebują 300 tys. z poboru, ale wcale nie na Ukrainę. To faktycznie trzyma się kupy, ktoś tam w to wierzy w ogóle?
  • 53
@xtedek: ja słyszałem że Ukraina straciła 1500 100 900 żołnierzy, i nadal się broni przed kacapskimi kierdami procami, a russia nie straciła ani jednego, ale bohatersko walczą z kiblami i tym podobnymi urządzeniami.
@xtedek Nawet Niemcy miały sporo wyższe straty podczas agresji na Polskę w 1939. Przy czym ich inwazja poszła dość gładko i po miesiącu był koniec. Wiadomo, że były inne czasy, inne masy ludzkie, ale i tak #!$%@? 6 tysięcy strat własnych naprzeciw 100 tysięcy strat wroga to kompletna odklejka od rzeczywistości. No chyba, że ruskimi w polu dowodzi sam Leonidas wraz ze swoimi ziomkami ze Sparty.
@xtedek: a najlepsze jest to, że obecnie armia Ukrainy to co najmniej 700.000 ludzi, a niektóre źródła mówią o milionie żołnierzy (powołani rezerwiści szkolą się od kwietnia)…. tak, że te ruskie 300.000 to może być i tak trochę mało ( ͡º ͜ʖ͡º)
@xtedek: Te liczby to na pewno przesada ale faktem jest że na tej wojnie to Ruscy + Ukraińcy z wschodu walczą z Ukraińcami z zachodu. Jak by podsumować straty z dwóch stron to trochę tego będzie.
@prawiedobrze: nie odleciał tylko dobrze wie co robi.

W Rosji byłem 2 razy, przejazdem - służbowo. Tam nawet ludzie z dużych miast nie bardzo ogarniają co się dzieje i wierzą w propagandę.

Ogólnie niesamowity kraj, gdzie można zobaczyć chore bogactwo, bogatych (bardzo) ludzi - którzy są totalnymi idiotami. Po prostu trafiła im się posada rodzinnie albo teren z ropa.

Ogólnie biedny jak ma na swojej działce złoża naturalne to gowno zobaczy