Wpis z mikrobloga

Czytam sobie r/askrussian na reddit. Jeden wątek o mobilizacji czytam komentarze i myślę, że mi ich szkoda. Tyle osób tam pisze jak to źle się czuje, że boi się itd
Potem wchodzę w inny wątek "jak wam pomóc?" I ja #!$%@?. Widać, że tam piszą młodsi ludzie, a mnóstwo komentarzy tam jest w stylu:
"nic nie da się zrobić. Zachód od zawsze nas nienawidził i nienawidzi"
"odpowiedz sobie na pytanie czy rosja naprawdę bez powodu zaatakowała by ukraine"
"przestańcie mieszać się w sprawy wschodu"
"przeczytaj sobie co zieliński mówił jak to groził nam odbiciem Doniecka"

Szczerze? Staram się być wyrozumiałym i rozumiem, że w rosji są normalni ludzie itd. Ale jak czytam te wysrywy młodych ludzi i to jeszcze na reddicie gdzie przecież dosłownie ciągle na głównej stronie mają artykuły o tym co rosja #!$%@? to naprawdę chce mi się tylko powiedzieć "a #!$%@?ć was wszystkich".
I askrussian to przecież społeczność głównie młodych ludzi na codzień korzystających z reddita gdzie co chwilę mogą konfrontować swoją propagandę. Jak tak wygląda ta bardziej normalna część rosjan to szkoda gadać xd

EDIT: najlepiej że wbiłęm na ten subreddit na podstawie innego wpisu tutaj gdzie wklejono ich smutne odpowiedzi co do mobilizacji. Pomyślałem, że nie ma co demonizować rosjan, a koniec końców jeszcze bardziej się na nich #!$%@?łem xD
#ukraina
Kantar - Czytam sobie r/askrussian na reddit. Jeden wątek o mobilizacji czytam koment...

źródło: comment_1663804651JNyxxid6cetO6itkTAbB2y.jpg

Pobierz
  • 37
@Kantar: miałam iść spać, ale od godziny przeglądam ten subreddit. Nie miałam wcześniej styczności z rosjanami i szokuje mnie to, jak prawdziwe były opinie polaków o rosjanach. Większość komentarzy prezentuje postawę " Rosja robi co będzie chciała i zachód musi się z tym pogodzić i ustępować. Wszelkie opory Europy są aktem bezprzyczynowej agresji na RF". Dodatkowo sporo komentarzy pisze żeby to europejczycy apelowali do swoich rządów, bo oni w Rosji to
@Kantar: Czytałem tam ostatnio wątek przypominający, że mamy rocznicę napaści USSR na Polskę.

https://www.reddit.com/r/AskARussian/comments/xh1v2g/today_is_the_83rd_anniversary/

Komentarze mówią wszystko. Oni nie dopuszczają do siebie myślenia, że ich kraj to zbrodnicza kupa gówna. A dodajmy, że na reddicie siedzą głównie ci wykształceni, obyci rosjanie ze znajomością języka angielskiego. Strach nawet myśleć co myśli przeciętny ruski seba, skoro nawet wykształceni ludzie łykają propagandę jak pelikany.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 45
@Kluskislaskie: Pytanie na ile są to prawdziwe konta a nie onuce + ich pieski. Poznałem na studiach Rosjan i jeszcze więcej Białorusinów. Cecha wspólna między nimi? Gardzą dyktaturami z państw pochodzenia ale wiedzą, że gówno mogą zrobić i jedyną drogą na lepsze życie jest ucieczka. U nas narzekamy na partię rządzącą i hordy emerytów kochających jej czyny. W Rosji jest jeszcze gorzej z tym zjawiskiem. ZSRR było w opór socjalne a
Rosja robi co będzie chciała i zachód musi się z tym pogodzić i ustępować


@Kluskislaskie: Normalnie jakby ktoś zacytował ambasadora Rosji w Polsce.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na pewno wiele z tych komentarzy to farmy trolli, ale nie wszystkie.
Ważniejsze te wątki gdzie się boją mobilizacji.
Moskwa nie może ich z Reddit usunąć i one na bank są autentyczne.
Tacy byli dumni ze swojej armii, tak się zawsze