Wpis z mikrobloga

Myślicie że renesans Gadu-Gadu jest jeszcze możliwy? Widać, że aplikacja w ostatnim czasie przeżyła ogromne przeobrażenie - z desktopowej, ciężkiej aplikacji, do multiplatformowego lekkiego komunikatora, pozbawionego natarczywych reklam. Komunikatora, który oferuje opcje, jakich nie posiadają inne platformy, które mają służyć nie tylko kontaktowaniu się ze znajomymi, ale tak jak to bywało kiedyś, również za jego pośrednictwem poszerzać to grono.

Podejrzewam, że tylko generacja bommerska i poboomerska zrozumie, jakie emocje i doświadczenia stoją za symbolem żółtego słoneczka ʕʔ Niemniej jednak patrząc na postęp jaki zrobili w ostatnim czasie, zastanawiam się czy jest szansa, aby aplikacja stała się w szerszym gronie.

Co sądzicie?

#technologia #przemyslenia #gadugadu #internet
Pobierz
źródło: comment_1664015567cZi0T1GC0q2FCKQ0VeR8Fh.jpg
  • 15
@camelinthejungle: Właśnie zdziwiłem się, ile starszych ludzi z tego korzysta - co do ich preferencji trudno się wypowiedzieć... Również widać, że wśród zagranicznej Polonii jest wielu użytkowników. Tak sobie myślę, że fajnie byłoby, jakbyśmy znowu mieli jakiś swój rodzimy komunikator. Nie tylko z jakiś względów narodowych, ale choćby z samego faktu, iż taka usługa to również korzyści dla naszej gospodarki.
@derezeus: Nie, wydaje mi się że ta marka już upadła. Mam wrażenie że współcześni ludzie jednak idą w stronę discordów i innych rozwiązań.

Komunikatorów istnieje mnóstwo i każdy oferował jakieś mniej lub bardziej unikalne funkcje, jednak ewidentnie to nie jest wystarczające - skoro upadały jabbery, xmpp, popularność straciło skype, przemodelował się e-mail, była afera Whatsappowa powodująca odpływ użytkowników itp itd.
Natomiast faktyczne porównanie rzekomo unikalnych funkcji oferowanych przez jeden czy drugi
@derezeus: Parę lat temu pracowałem w firmie, w której używano gg do wewnętrznej komunikacji. Z nudów kiedyś sobie włączyłem tę opcję losowania ludzi do czatu i siedzieli tam sami geje umawiający się na seks, jakieś zdesperowane Grażyny i karyńska z dziećmi. Generalnie GG to takie głównie tekstowe omegle czy inny chatroulette dla rodzimego użytkownika.
@derezeus: Myślę, że nowych użytkowników prócz botów, spermiarzy i oszustów gg już nie przyciągnie. Nie stanie się drugim messegerem, telegramem czy whatsappem.
Ja tam cały czas z gg korzystam i mam ok. 30 znajomych z którymi komunikację utrzymujemy tylko przez gg, mimo, że każdy z nas ma messengera, whatsappa, telegrama, signala, insta, snapa itp. Tylko my jesteśmy już boomerami.
@Vadzior: W 2020 firma przeprowadziła ankietę („GG – 20 lat później” – raport) na kilkunastu tysiącach użytkowników z której wynikło, iż ponad połowa użytkowników posiada komunikator od co najmniej 10 lat. Widać zatem, że wielu tam "boomerów" którym GG towarzyszyło pewnie przy ich początkach przygody w Internecie. Z drugiej strony jeżeli druga połowa użytkowników jest ze stażem < 10 lat, to znaczy, że jest spore grono użytkowników, które pozostało
Pobierz
źródło: comment_1664023888xZvppjV6FLNGtmlhI1dR7q.jpg
po tym jak usunęli archiwum rozmów z serwerw - nie ma czego tam szukać.


@PdG_PL: A to przypadkiem nie było spowodowane nie zaakceptowaniem warunków RODO przez użytkownika w odpowiednim czasie? Ostatnio zalogowałem się na moje konto i znalazłem archiwum rozmów sprzed ponad 10 lat, także tego :)
@derezeus: No ja od gg korzystam praktycznie od początku jego istnienia. Internet mam od ponad 20 lat. Ale przez ostatnie 10 lat nie udało mi się, ani żadnemu z moich znajomych którzy z gg korzystają, przekonać kogoś do powrotu. Każdy miał, każdy zna, a nawet pamiętają numery ale nikt nigdy nie powiedział "o fajnie, sprawdzę czy moje konto działa i was dodam na listę". Niestety.
Nowych użytkowników pewnie trochę jest ale