Wpis z mikrobloga

Ta mobilizacja nie ma najmniejszego sensu. Skoro armia zawodowa i prywatne firmy wojskowe nie dały rady, ludzie, którzy z tego żyją. To jak ma zmienić układ sił kilkaset tysięcy saszek z kałachami? Przecież ta wojna pokazała, że liczy się siła ognia kierowanego, artyleria, lotnictwo bezzałogowe i piechota zmechanizowana, a nie broń strzelecka, konwencjonalna. Przecież to nie 2WŚ. Ci ludzie na serio idą na rzeź.
#ukraina
  • 12
@galicjanin: w czasie pierwszej wojny światowej sytuacja była coraz gorsza to kolejni powoływani obrócili się przeciwko carowi, sam fakt że Putin sięga po jedną z ostatnich kart świadczy o desperacji, wojnę można popierać jak się ją widzi w tv ale jak sięga po ojca/brata/syna czy wujka to dla każdego staje się to zmartwieniem.
Teraz nie będą ginąć tylko mongoły z Jakuci czy Syberii ale też ludność wielkomiejska.
@Mistrz_Motyl: No wszystkie warunki spełnione, czekać tylko jak ruscy w końcu pójdą po rozum do głowy i wyjebią cały ten kreml i oligarchów w powietrze.
Jak nie będą chcieli to mi ich nie żal, sami doprowadzili do tego że u steru władzy mają takiego #!$%@?.
Heh chociaż każdy tu psioczy na Pis a my dalej jak potulne barany xD
@galicjanin: ja wolał bym by tam se w samej Rosji nawalali, chaos i rozpierducha na kolejne lata co kupi czas , jak Putin dalej będzie u steru i mobilizacja okaże się niewystarczająca to może użyć atomu i wiem, on chce byśmy się bali tej ostatniej karty ale patrząc z jego perspektywy to może mieć #!$%@? i polecieć na całość