Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Netgear R6220 działającym na #openwrt sprawdzał prędkości WiFi? Ledwo osiągam na 5GHz 300Mbps (20-22 MB/s).
Po kablu z włączonym fastpatch mam pełny gigabik, również jeśli chodzi o routing WAN<->LAN
Ale wifi to śmieć.

Nie przeszkadzało mi to dopóki miałem Internet 50Mbps, ale teraz mam 600 i po wifi nie mogę ściągać gier na #steamdeck z pełną prędkością ;)

Podczas transmisji po wifi ac jest duży load na cpu bez znaczenia czy transfer z Internetu czy z sieci lokalnej.
"Odbiorca" bez problemu wspiera wyższe prędkości, bo na oryginalnym routerze dostawcy wyciąga pełne 600Mbps.
Poza tym sprawdziłem kilka innych urządzeń, jedno z kartą WiFi AX i jest to samo.

Próbowałem kilku wersji OpenWrt, różnych ustawień sieci bezprzewodowej i różnych protokołów szyfrowania (łącznie z siecią otwartą).
Mam się pogodzić, że on po prostu jest wolny (chociaż powinien mieć wifi 900 Mbps, to niech chociaż te 500 wyciągnie).

Od operatora mam Huawei DG8245V z WiFi AC.
#router #siecikomputerowe #it
x.....w - Czy ktoś z Netgear R6220 działającym na #openwrt sprawdzał prędkości WiFi? ...

źródło: comment_1664278756T4MXAXCnI9zZ6XCFEz66b1.jpg

Pobierz
  • 20
Steam Deck ma domyślnie włączone oszczędzanie baterii przez wifi. Może pomoże wpisanie w konsoli w trybie desktop (oczywiście po wcześniejszym nadaniu hasła administratora):

sudo iw wlan0 set power_save off
Podczas transmisji po wifi ac jest duży load na cpu bez znaczenia czy transfer z Internetu czy z sieci lokalnej.


@xxx12321_new: bo wąskim gardłem jest pewnie własnie CPU, bo steam rozpakowuje ściągane gry w locie
@xxx12321_new: napisałem, że 160-180 to nie najgorzej, zważywszy na to, że zamiast docenić czyjąś pracę, potrafisz tylko krytykować.
Jak Ci źle, wróć na oryginalne oprogramowanie netgeara i problem rozwiązany.
Openwrt daje coś za coś. Widocznie nie jest dla Ciebie.
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Ten model tak ma .
@krytyk__wartosciujacy:
Gdybyś napisał to w tym tonie, to nie musielibyśmy prowadzić jałowej dyskusji.
Wolałeś jednak zarzucić mi, że "kręcę".

Openwrt daje coś za coś. Widocznie nie jest dla Ciebie.

Używam już z dekadę od czasów MR3220+USB307+Aero2. Ale widocznie nie jest dla mnie.

Ten model tak ma

Tyle by wystarczyło.
Zakończmy to i rozejdźmy się.

Wgrałem oryginalny soft. Jutro sprawdzę prędkość.
@xxx12321_new: cześć, testowałem wczoraj takiego R6220 ze świeżo wgranym openwrt i laptop na karcie Intela AC7260 zestawionej na 867Mb/s wyszło mi w iperf 146-220Mb/s w sieci lokalnej do serwera. Jeżeli chodzi o telefon i wynik speedtest to po restarcie dziś rano 259Mb/s (łącze 600Mb/s) z włączonym flow offloading (tym się zainteresuj). Po LAN ten routerek fajnie lata ponad 900Mb/s ale WiFi ma niestety słabe. po 3 dniach uptime transfery strasznie zaczęły