Wpis z mikrobloga

Mam już dość tej Windowsowej k#rwy. Następny lapek to będzie Macbook.

Defender żre procek jak #!$%@?. Już zapomniałem co to znaczy praca w ciszy.
No i oczywiście za #!$%@? nie idzie tego zmniejszyć, a raczej całkowicie wolałbym go nie wyłączać, bo nie chcę przypadkowo kopać komuś bitcoinów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A temperatury procka to też #!$%@? w kosmos. W spoczynku ok. 70 stopni po wymianie pasty, dokładnym odkurzeniu i po reinstalacji Win z czyszczeniem danych. i5-8250u. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dobra ponarzekałem to teraz pytanie: dał radę ktoś ograniczyć ten proces bez całkowitej rezygnacji z Defendera? Mam wrażenie, że takie zużycie jest non-stop, bo gdzieś czytałem że tylko podczas skanowania tyle zużywa. Więc pewnie jakaś apka triggeruje, ale za #!$%@? nie wiem co to może być, bo nawet po reinstalacji Win od razu takie wartości... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#windows #laptopy #microsoft #antywirus #komputery
Pobierz
źródło: comment_16643694030U5nReENJuqtcY6zR2Vqyp.jpg
  • 9
Więc pewnie jakaś apka triggeruje, ale za #!$%@? nie wiem co to może być, bo nawet po reinstalacji Win od razu takie wartości...


@Nomada29: na czystym windowsie, po skończeniu updateow powinien się uspokoić

A co do temperatury procka to jestety windows na zasilaniu z sieci nawet do poruszania kursorem myszy boostuje procka na max turbo o trzeba mu kaganiec zakładać odblokowując dodatkowe ustawiania w rejestrze https://youtu.be/iWBVtXPfTB0
@MercedesBenizPolska: no następny laptok to będzie na 99% Macbook air na M1 pewnie. Do innych zastosowań mam też stacjonarkę, na której o dziwo te problemy nie występują albo są nieodczuwalne, bo procek bez porównania lepszy niż w lapku i cooling wydajniejszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Koliat: Jest dużo lepiej. Z 20-25% zeszło na 7-12%. Czasem skoczy do 15%, ale sporadycznie. Co prawda nie jest to 5%, ale jest spora różnica. Dzięki :)

@wypokowy_expert: Powyłączałem turbo boost całkowicie i pierwszy raz od roku słyszę ciszę przy załączonym lapku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Temperatura z 75 stopni spadła na 50. Różnicy w wydajności póki co nie odczuwam, jest okej. Dzięki
@Nomada29: W10 zaraz po instalacji mocno pracuje bo pobiera sobie komponenty, więc wystarczy poczekać. 21% procesora dla antywirusa, który skanuje dla Twojego bezpieczeństwa pliki raz na jakiś czas to żadna tragedia. Nie wiem co masz za sprzęt, ale chyba nie jest to nawet średnia półka.