Wpis z mikrobloga

@JC97: Najlepsze, że ponownie "analitycy", którzy zostali zaskoczeni (po raz kolejny :)) inflacją prognozują jej spadek w końcówce tego roku a już na pewno na początku przyszłego roku :D. Oni by się już wstydzili takie głupoty gadać.
Ja się tylko zastanawiam czy oni rzeczywiście są tak niekompetentni i nie potrafią przewidzieć inflacji (chyba każdy średnio rozgarnięty człowiek, w obliczu obecnych "dodatków" do wszystkiego spodziewał się zwiększonej inflacji), czy robią to specjalnie
Najlepsze, że ponownie "analitycy", którzy zostali zaskoczeni (po raz kolejny :)) inflacją prognozują jej spadek w końcówce tego roku a już na pewno na początku przyszłego roku :D. Oni by się już wstydzili takie głupoty gadać.

Ja się tylko zastanawiam czy oni rzeczywiście są tak niekompetentni i nie potrafią przewidzieć inflacji (chyba każdy średnio rozgarnięty człowiek, w obliczu obecnych "dodatków" do wszystkiego spodziewał się zwiększonej inflacji), czy robią to specjalnie na czyjeś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@JC97: Najlepsze, że ponownie "analitycy", którzy zostali zaskoczeni (po raz kolejny :)) inflacją prognozują jej spadek w końcówce tego roku a już na pewno na początku przyszłego roku :D. Oni by się już wstydzili takie głupoty gadać.

Ja się tylko zastanawiam czy oni rzeczywiście są tak niekompetentni i nie potrafią przewidzieć inflacji (chyba każdy średnio rozgarnięty człowiek, w obliczu obecnych "dodatków" do wszystkiego spodziewał się zwiększonej inflacji), czy robią to specjalnie
a się tylko zastanawiam czy oni rzeczywiście są tak niekompetentni i nie potrafią przewidzieć inflacji (chyba każdy średnio rozgarnięty człowiek, w obliczu obecnych "dodatków" do wszystkiego spodziewał się zwiększonej inflacji)


@sosnajabadaba: eksperci (nie tylko od inflacji) działają na podstawie narzędzi i modeli. Te zaś mają z czasów normalnych, często nijak się więc mających do ostatnich dwóch lat. To trochę jak mierzenie porcji fentanylu wagą łazienkową, choćby nie wiem jak dobrze wykalibrowaną.