Wpis z mikrobloga

z góry ostrzegam, że to dość opasła książka


@zaltar: Spoko. Udało mi się przeczytać "Pułapki myślenia", co prawda pamiętam może 1/10 treści, ważne że się udało. A tak poważnie to czasem muszę powtórzyć całość 3-4 razy, żeby zrozumieć ten przekaz (ADHD; dysfunkcja uwagi).
A tak poważnie to czasem muszę powtórzyć całość 3-4 razy, żeby zrozumieć ten przekaz (ADHD; dysfunkcja uwagi).


@SaintWykopek: E tam dysfunkcja. Po prostu "Pułapki Myślenia" są tak napisane, że połowa rzeczy jest wytłumaczona jak dla 5-latka, a druga połowa zakręcona jak świński ogon ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SaintWykopek: Nie wiem co oznacza casualowy bo każdy ma swoją bańkę informacyjną, ale Factfulness potrafi zmienić trochę perspektywę na świat jeżeli wszystko widzi się w czarnych barwach. Ciekawa też dla mnie była "Dzieje nauki języków obcych w zarysie" Michał Cieśla, ale to na strychu kiedyś znalazłem więc wątpię czy dorwiesz. Bardzo ciekawe niuanse historyczne jak to, że Niemcy kiedyś uczyli się naszego języka.
@Katsukyun to sobie nie lubcie. Nie tak było sformułowane pytanie. Ja polecam tę książkę zawsze bo uważam że to mistrzostwo w każdym calu. Bez względu na to czy znaczna część ludzi myśli tak samo jak ja
@Comprido: Nie powiedziałem, że nie lubię XD Dla mnie osobiście taki low quality średniak. Po prostu to książka na jaką napotyka się praktycznie każdy casulowy czytelnik, bo najzwyczajniej wszędzie jej pełno.