Wpis z mikrobloga

@gust4v: ? xD Dwa z tych (2012 i 2015) to klasyczne retiny którymi można gwoździe wbijać. 2019 13" popełnił samobójstwo niszcząc taśmę od matrycy (znana i lubiana wada) a 2018 15" wył jak potępiony, osiągał temperatury 90-100C podczas pracy a klawiatura rozpadała się od patrzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pyk na czarno bo ewidentnie chcesz sobie powyzywać a nie rozmawiać.
@L3gion: tam jeszcze bym wcisnął magic mouse, iphone'a 5c (nietrafiony, ale za to drogi) i 6 (cieniutki, przez co się składał) i trochę na siłę pierwszego ipada mini, który był oczywistym eksperymentem.

MBP z tamtych generacji był tym, czym powinien być MBA. Sprzętem lekkim, wygodnym, przygotowanym do lekkiej pracy biurowej, w czym te usbc by nie przeszkadzały. Bo jak 2019 13" i5 poczuje choć trochę cięższej, bo nawet nie ciężkiej, pracy
@gust4v: Oczywiście w wielu zadaniach lepiej sprawdzi się obecnie ThinkPad z tej samej półki cenowej z 2016 niż MacBook Pro z 2016r. Do tego będzie długo aktualizowany w przeciwieństwie do macbooka, można dołożyć mu RAM i wymienić dysk. Klawiatura będzie sprawna. Zawsze można ją tanio wymienić. Podobnie baterie.
@rybak17: ja niedawno zmieniłem thinkpada z 2019r na macbooka z 2013. Aktualizacje ominalem przez opencore, ram 16gb i tak nie da sie wiecej, a mi starcza. Dysk 1TB, chyba jeszcze wymienialny.

Bateria 8 letnia jeszcze dobrze tryzma, w thinkpadzie przez 3 lata obie wymieniałem.

Na plus proporcje ekranu 16:10, retina robi robote i gesty/workflow jest genialny. To chyba najwiekszy plus. Dzisiaj nawet przeżył lekko zamortyzowany upadek na płytki.

Co mi brakuje
@MercedesBenizPolska: nawet rozbudowane strony internetowe wolniej się wczytują niż na nowoczesnych platformach. QM nic nie zmienia, to 10 letni procek bez wielu instrukcji i rozwiązań.

Poużywaj nawet podstawowego MacBooka z M1 to zobaczysz przepaść.

T540 miały słabe ekrany, były krowami a rozkręcania ich to był dramat. T560 były dużo przyjemniejsze.