Wpis z mikrobloga

Czołem budowniczowie,
powili zabieram się za budowę domu o wymiarach 5x7 bez pozwolenia na zgłoszenie. Narysowałem taką bryłę jak poniżej, w komentarzu też plan – może nie jest zbyt dokładny co do centymetra ale chodziło mi ogólny rozkład pomieszczeń (jeżeli o jakiś mowa przy tym metrażu).
Co myślicie o takiej bryle? Liczbie okien, rozmieszczenie drzwi itp?
Konstrukcja będzie wykonana szkieletowo na fundamencie, dach myślę pokryć blachą trapezową (najtańsza), ocieplenie 15 cm wełny deska rewelacyjna chyba calowa, płyta OSB i płyta KB wiadomo jakieś membrany. Myślę że 100% prac wygnam razem z bratem który na co dzień roi podobne rzeczy (od wycięcia drzewa z lasu pokrycie dachu). Dom docelowo ma być na weekendy całoroczny wiec ogrzewanie musi być, myślę nad piecem kaflowym z wkładem kominkowym, łazienka elektryczne podłogowe (tylko co na górze?).
Jakie widzicie tu plusy i minusy? Kto ma za sobą jakieś przemyślenia z podobnych realizacji?

#budujzwykopem #35m2 #budownictwo #budowadomu #remontujzwykopem
EXjulian - Czołem budowniczowie, 
powili zabieram się za budowę domu o wymiarach 5x7...

źródło: comment_1664985939smFgros4ST7jBrvuvtfacS.jpg

Pobierz
  • 26
@saggitarius_a: nie liczyłem, działkę mam swoją, drzewo również. Bratu już cześć $$$ za robotę odpaliłem swojej pracy nie liczę. Mam 80k i muszę się zmieścić bo zwyczajnie więcej nie mam - jeżeli braknie to będę robił na raty
@EXjulian: pierwsza rzecz to zadbaj o formalnosci, pogadaj z architektem i spojrzy na Twoją działke i miejsce gdzie ma stac budynek bo moze sie okazać ze nie mozesz go tam postawić. Jesli jest rów (nawet nie na twojej dzialce) to musisz zachowac odlegosc, jesli jest las to chyma musisz odsunąć sie minimum 12m itd.
Druga sprawa to warunki zabudowy, jesli nie ma to trzeba bedzie zlozyc wniosek w gminie a jesli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bad_Wolf: las formalny, sosnowy. Myślę że na konstrukcję i dach dam radę z niego ogarnąć materiał. Resztę kupię w tartaku których w okolicy pełno.
Myślę że największym kosztem będą okna
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kucma19: te tematy mam już ogarnięte przez radcę prawnego i cała działka 1,4ha (w planach chce na podzielić na 3) jest przekształcona na budowlana. Domek chce postawić tak mniej więcej na środkowej ,,działce".
@Bad_Wolf: nie zrozumiałem do końca pytania i źle odp. Tak jest tyle i taki formalny las jest tylko z jednej strony, po przeciwległej jest młody las który był kiedyś polem.
@smiech2: dzięki. Tu myślę że mała
@EXjulian: ja mam dokładnie taką inwestycję robioną nawet dzisiaj. budowałem sam z dziewuchą od kwietnia. jak coś to pytaj.
szkieletówka na płycie, ocieplenie wełna 15cm etc
jbc bez pozwolenia na budowę, ale NA ZGŁOSZENIE.
Bez pozwolenia na zgłoszenie to czegoś takiego nie ma :D
pamiętaj, że pergolka i tarasik formalnie nie mogą należeć do domku tak jak masz na wizce. Starostwa lubią się do tego przyczepić, więc nawet tego nie podawaj.
Co do kwestii formalnych - nie słuchaj wykopowych ekspertów i kwestii odległości od płotu czy czegoś, bo przeważnie jest to zmienne i różni się w zależności od
Ja mam gont na dachu, ogrzewanie z klimy, a do stanu deweloperskiego (zamkniete sciany) wyjdzie mi okolo 110k. Urządzenia do kuchni (zmywarka, lodówka, kuchenka i piekarnik) już miałem, do łazienki tylko pralkę mogłem wsadzić już swoją.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Djelon: wiem wiem jednak to nie jest to samo co na zgłoszenie. Myślę że więcej ,, przepchnąć'' można na to zgłoszenie które już jakiś czas funkcjonuje niż to co PiS zaproponował
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@w00nski: dzięki wielkie z info. Tak pamiętam i wiem że to wszystko trochę na przypał z tą pergolą itp. jakoś będę musiał sobie poradzić.
Tak naprawdę to chciałem jeszcze piwnicę ale to już całkiem odjechane.
Co do tych panów zagospodarowania to już ogarnięte mam wszystko tak jak pisałem wyżej.
Dużo wam wyszło do stanu deweloperskiego. Jakie były największe koszty?
Przyłącza? Dach? Okna?
@EXjulian: jednak nie wiesz. Ja nie pisze o pisowskiej sciemo-propagandzie 70m2, tylko równocześnie w nowym prawie budowlanym znalazł się zapis o parterowych budynkach rekreacji indywidualnej do 70m2 o ile mają rozpiętość konstrukcji nie większą niż 6m. Ten sam typ budynku który chcesz budować do 35m2.
@Djelon ale to jednak parter, tu op przedstawił opcje piętrową, nie wiem się kierował ale ta wizualizacja chyba w zamyśle ma użytkowe poddasze.
Przy 70m2 wychodzi więcej dachu a $$$