Wpis z mikrobloga

A jaki właściwie kupić najlepiej #rower, jeśli
- mieszkam na przedmieściach, chcę nim głównie dojeżdżać do miasta ok. 4km, po ścieżkach rowerowych
- ale myślę, że czasem wybrałbym się na przejażdżkę raczej różnymi drogami, mam tu w okolicy fajne lasy ze żwirówkami, żadne ekstremum

Rower trekkingowy? MTB?
  • 30
@maskapone Mam podobnie. Są dwie opcje. Kupujesz trekingowy i wywalasz niepotrzebne części (zazwyczaj gunwiana kierownica) albo MTB i dokupujesz przydatne części (blotniki, bagażnik).
Ja wybrałem drugą opcję. Droższa ale większe możliwości customizacji. Polecam MTB na kołach 29.
@maskapone #!$%@? opony, zakopiesz sie w piasku, najtansze przerzutki 'turniej' z żenującą ilością przełożeń. Hamulce jak z jubilata 79'. Decathlona odradzam, tragiczny stosunek cena/jakość. Określ budżet to sie coś znajdzie.
@maskapone: przejechałem na tym tribanie już ponad 2500 km (szacuję że 60% asfalt, 25% lasy, 15% pola) więc myślę że mogę się wypowiedzieć:

RC 100 może być spoko, jeżeli nie masz jakichś wybujałych wymagań i jeśli nie potrzebujesz mega lekkiego przełożenia na bardzo strome podjazdy (mi na Mazowszu jest akurat niepotrzebne); manetka od przerzutki jest dość dziwna ale imho jest całkiem wygodna (jeśli nie jeździsz cały czas na klamkach) i można
@maskapone Jeśli jeździsz rekreacyjnie/dojazdowo po różnych drogach i ścieżkach to moim zdaniem potrzebujesz solidnych dużych kół, dużo przełożeń, wygodnej pozycji, otworów montażowych na osprzęt. W tych pieniadzach to już tarczówki hydrauliczne dostaniesz i odrobinę wyższe modele przeżytek i manetek.
Takie rowery zaczynają się w okolicach 3k ale mozna wyrwać taniej na posezonowych promocjach. Sam sprawiłem sobie niedawno to i jestem w hui zadowolony.
https://sklepmartes.pl/rower-hard-tail-kato-universal-29-74ka144-ghost
@janek_ Nom, hamulce lepsze niż w moim Oplu. Amorek sterowany z kierownicy więc można się trochę utwardzić podczas jazdy. Rama unisex skośna wiec op karzełek wsiądzie bez problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)