Wpis z mikrobloga

Chciałem się tylko odnieść do tego tłita.
Osobiście znam dość dobrze kilka osób z Ukrainy które mieszkają w ośrodku niedaleko mojej pracy.
Kilka dziewczyn z okolic Charkowa, jedna z Dnipro i WSZYSTKIE mówią, że tam NIKT nawet nie myślał przed wojną żeby przyłączyć się do rosji i nikt prorosyjski nie był.
To że głosowali na tą czy inną partię nie znaczy, że te osoby chciały przyłączenia do federacji rosyjskiej.

Z tego co zasięgnąłem języka u zainteresowanych to ten obrazek można by przetłumaczyć na nasze warunki na zasadzie: "Ci co głosują na Tuska chcą przyłączenia Polski do Niemiec"
Bzdura i naciąganie faktów na swoje tezy

#ukraina #musk
Pobierz entropy_ - Chciałem się tylko odnieść do tego tłita.
Osobiście znam dość dobrze kilk...
źródło: comment_1665039628itDvYsx2DabLDl128WKriF.jpg
  • 56
@entropy_: No widzisz, a ja parę lat temu znałem jedną Ukrainkę z Krymu i ona mówiła, że jej ojczystym językiem jest rosyjski, że ukraińskiego się nauczyła dopiero w szkole i ogólnie to czuje się bardziej Rosjanką niż Ukrainką. Tak samo jak jej sąsiedzi. Przeciwko aneksji Krymu nie miała nic.

I co to oznacza? Nic. Bo dowód anegdotyczny to nie dowód :)
@Zydomasoneria: Nie tyle, że sfałszowane całkowicie ale dochodziło do wielu fałszerstw, machlojek, zmiana na prędzej prawa wyborczego, jak np. cyt. poniżej.

"Wybory parlamentarne 28 października 2012 Analizując wybory do Rady Najwyższej z 28 października 2012 roku należy zwrócić uwagę na takie kwestie jak zmiana prawa wyborczego, nastroje społeczne bezpośrednio przed wyborami, przebieg kampanii wyborczej oraz procedura liczenia głosów i ustalania wyników, (8) wtym doniesienia o nadużyciach i fałszerstwach wyborczych. Nieoficjalne wyniki
To że głosowali na tą czy inną partię nie znaczy, że te osoby chciały przyłączenia do federacji rosyjskiej.


@entropy_: A to nie jest takie #!$%@? jakby twierdzić że u nas tam gdzie wygrywa PO tam chcą się przyłączyć do Niemiec, tam gdzie wygrywa PiS tam się chcą przyłączyć do nie wiem... Węgier, albo innej Białorusi?
Z tego co zasięgnąłem języka u zainteresowanych to ten obrazek można by przetłumaczyć na nasze warunki na zasadzie: "Ci co głosują na Tuska chcą przyłączenia Polski do Niemiec"

@entropy_: Nie wszyscy, ale duża cześć tego właśnie chce. Wystarczy poczytać, co tu na Wykopie piszą tuskofile.
"Ci co głosują na Tuska chcą przyłączenia Polski do Niemiec"


@entropy_: Może nie wszyscy ale zdecydowanie za dużo zniemczyłoby się z dumą i całowałby panu niemcowi ręce za samą możliwość zarabiania w euro

W Niemczech krążą historie o polacken którzy za samą możliwość pracy u niemca i mieszkania w niemczech zachowują się bardziej niemiecko niż sami niemcy
Ci co głosują na Tuska chcą przyłączenia Polski do Niemiec"


@entropy_: No ale ja dlatego na niego głosowałem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ale na pewno ten temat nie jest czymś prostym do wyjaśnienia, niezależnie kogo się popiera. Na pewno jest kilka regionów, szczególnie tuż przy granicy rosyjskiej, gdzie ludzie popierają rosję. Tyle, że te mapki przedwojenne kompletnie nie pokazują obecnych nastrojów społeczeństwa.

Powinniśmy się mega cieszyć, że