Wpis z mikrobloga

@malomaligno: "Wykrwawianie Rosji" i "lawirowanie Łukaszenki" to objawy kompletnego braku zielonego pojęcia w temacie. Ulubione buzzwordy na wypoku xD

Ani Chińczykom, ani Hindusom się specjalnie nie opłaca popieranie lub potępianie jakichkolwiek działań Rosji. Dlatego te kraje się wstrzymały od głosu. Kompletnie to na nich nie wpływa. To nie jest ich wojna.

I nie, Chiny nie bawią się w zastąpienie zachodnich produktów w Rosji. W zasadzie zakazano importu maszyn z Chin z
@gorzki99: Skoro utworzono RB ONZ, to powinna ona działać zgodnie z prawem, które sama ustanowiła.

Jeśli Rosja ma prawo weta, ze względu na to że jest stałym członkiem RB ONZ, to powinna to prawo zachować. Ewentualnie po wojnie można na niej dyplomatycznie wymuszać reformę ONZ, albo po prostu rozwiązać ONZ, jak to miało miejsce z Ligą Narodów.

ONZ od samego początku miała sporo wad, bo ZSRR i Chiny sobie exploitowały tę
Skoro utworzono RB ONZ, to powinna ona działać zgodnie z prawem, które sama ustanowiła.

Jeśli Rosja ma prawo weta, ze względu na to że jest stałym członkiem RB ONZ, to powinna to prawo zachować.


@vrNFWrUew3D4Rgz: No i tak sie powinno zaczynac dyskusje. Mowiac o co chodzi a nie "domysl sie"

To teraz lap pan:

RB ONZ to instytucja prawna przestrzegajaca pewnych zasad.

Rosja lamie wzelkie te zasady. Za niesubordynacje nalezy sie
@gorzki99: Tak to nie działa. Nie możesz zastrzelić złodzieja, który #!$%@? z Twoim portfelem. Tak to działa w Brazylii, ale nie w cywilizowanych krajach. ONZ i jej zasady istnieją po to, by zachować w ogóle dyplomację między państwami po wojnie. Liga Narodów była słaba, bo właśnie wylatywało się z niej z byle gównopowodu. To w zasadzie Hitlerowi rozwiązało ręce. Już miał w dupie jakieś interwencje i wojny handlowe. Tak samo Japonia,
dyplomację między państwami po wojnie


@vrNFWrUew3D4Rgz: Ale jakbys tak nie zauwazyl to jednak mamy wojne a nie jestesmy po wjnie.
OK przepraszam. Zgodnie z Twoja narracja mamy operacje spcjalna a nie wojne.

A prawo weta sobie ustalono z różnych powodów


Ja nie neguje prawa weta. Ja neguje prawo weta w momencie jak weto sklada ten co lamie wzystkie inne zasady.
Jak laie wzystkie inne zasady to za uja nie a prawa
@vrNFWrUew3D4Rgz: Ale jakbys tak nie zauwazyl to jednak mamy wojne a nie jestesmy po wjnie.


@gorzki99: Po IIWŚ. ONZ powstało w 1945.

OK przepraszam. Zgodnie z Twoja narracja mamy operacje spcjalna a nie wojne.


Kiedy coś takiego napisałem?

Ja nie neguje prawa weta. Ja neguje prawo weta w momencie jak weto sklada ten co lamie wzystkie inne zasady.


Właśnie to się nazywa prawem. Nie możesz zastrzelić złodzieja, który #!$%@? z
Właśnie obecność takich zasad decyduje o sile tej organizacji.


@vrNFWrUew3D4Rgz: O slabosci. Nie dziekuj ze poprawilem.

Uzywasz wugaryzmow wic sie dostosuje.

Jaki to #!$%@? porownanie zlodzieja co spierdziela z moim portfelem do kogos kto mi rozpierdziela chate?

W plecy strzelac nie mozna? OK w jakie plecy strzela sie raszytom co rozpierdzielaja chate Ukrainca?

Pomysl zain cos napiszesz.

raszyci a w stanie wojny, najechali suwerenny kraj a Ty ich porownujesz do uciekajacego
I poweim Ci wiecej. Skoro oni lamia prawo to dlacego my nie mozemy (my jako europa).


@gorzki99: "Możemy wjechać na Ukrainę, bo Libia, Irak, Afganistan" - to jest dokładnie ten argument. Właśnie dlatego tego nie robimy.

Takie zasady decydują o sile ONZ, a nie o jakiejś wyimaginowanej słabości. To właśnie dlatego mapa polityczna świata wygląda dzisiaj praktycznie tak samo jak w 1945. Jeżeli będziemy kładli #!$%@? na tego rodzaju zasady, to
"Możemy wjechać na Ukrainę, bo Libia, Irak, Afganistan


@vrNFWrUew3D4Rgz: A kto mowi o wjechani na ukraine?
Mowimyo wykluczeniu kacapow z RB ON. Gubisz sie - popros o wiecej kopiejek. Duzo wiecej.

Jeszcze raz. Nie możesz strzelać do złodzieja z uciekającym portfelem


Jezcze raz - calkowicie to rozumiem chociaz sie z tym nie zgadzam.

Z jakim portfelem uciekaja kacapy? Z tego co wiem to omi nie uciekaja. Dalej pladruja suwerenne panstwo.

Nie
@vrNFWrUew3D4Rgz: A kto mowi o wjechani na ukraine?


@gorzki99: Ruscy właśnie w ten sposób wyjaśniają sobie i swoim podnóżkom "moralne prawo" do zaatakowania Ukrainy. Generalnie do prowadzenia różnych wojenek. Wbrew zasadom zawartym w KNZ.

Mowimyo wykluczeniu kacapow z RB ON.


Tak, wbrew zasadom KNZ. Dlatego to jest ten sam argument. Bo ktoś tam ma "moralne prawo" do położenia lachy na KNZ xD

Gubisz sie - popros o wiecej kopiejek. Duzo
Jeśli ktoś łamie prawo, to go nie traci. Dlaczego do tego się nie odniesiesz?


@vrNFWrUew3D4Rgz: Odnosze sie caly czas tylko Ty jakos nie potrafisz zrozumiec.

Jak ktos lamie prawo to wystepuje przeciwko temu prawu. Wiec jakim do cholery (przeprszam z wulgaryzm) cudem opiera swoj obrone na tym prawie? To jest tak core ze mi sie w glowie nie miesci.

Prawo zakazuje zabijac. Ja zabilem ale powoluje sie na to samo prawo