Wpis z mikrobloga

@czemu______: @Qbon1802: @Kodzirasek: dla rosji lepszym rozwiązaniem jest zmuszenie Ukrainy do kapitulacji niż walczenie przez kolejne lata.

doktryna spalonej ziemi, lubowana w USA.

WIększe prawdopodobieństwo dołączenia NATO do konfliktu jest przy wyniszczających walkach niż przy użyciu ABC.
@wjtk123 ale trochę jednak trzeba się tym martwić. Co jeśli ostrzał będzie powodować takie straty i w ludziach i w infrastrukturze, że Żeleński stanie serio przed wyborem: ratować życie cywili albo się poddać? Wiem, brzmi niewiarygodnie przy tym ile sprzętu dostają. Ale jednak... I to nawet bez atomówki. Tyle razy już im się miały te rakiety skończyć i jakoś ciągle je mają... No ja o tym myślę od paru dni, i zastanawiam
@Kodzirasek póki co nie mieli powodu za bardzo. Szkody są średnio poważne, przede wszystkim infrastruktury krytycznej. Ja myślę o sytuacji gdzie ruskie dewastują wszystko co potrzebne do podtrzymania prądu, ciepła. Plus destrukcja miast, ofiary nalotów. W którym miejscu będzie ten punkt gdzie zacznie się walka o utrzymanie przy życiu tych którzy jeszcze żyją? Patrz na Aleppo. Tego się obawiam, i co paradoksalne na froncie mogą sobie radzić nadal świetnie i co z
@Kodzirasek: Pewnie chodzi o dalsze ataki na infrastrukturę krytyczną Ukrainy, zniszczenie wszystkich elektrowni w pierwszej kolejności, całkowity blackout kraju, niszczenie linii zaopatrzenia itd...

Iran podobno dostarcza właśnie różne zabawki które mają pomóc w tego typu działaniach, a obrona przeciwlotnicza strąciła w ostatnich atakach około 50% rakiet, a i tak bez prądu było 30% Ukrainy.
Oświadczenie generała Surovikina:

Nie chcę poświęcać życia rosyjskich żołnierzy w partyzanckiej wojnie hord fanatyków uzbrojonych przez NATO.

Mamy dość sił i środków technicznych, by doprowadzić Ukrainę do całkowitej kapitulacji.


@wjtk123: troche szkod/ skoro nie zajmie ukrainy to zniszczy infrastrukture, nie bedzie pradu wody, ogrzewania, a zima idzie ukraincy znowu milionami przyjda do polski na zime