Wpis z mikrobloga

@Aleksander_II: Jesteś pewien, że to dobry wybór? Raczej nic odkrywczego tam nie znajdziesz, zwykłe straszenie i monetyzowanie wojny (którego miało nie być u Wolskiego), a nawet czytając Dugina można trochę zrozumieć jak działa rosyjski umysł.Choć po latach na wschodzi nadal tego nie rozumiałem, ale byś przyszedł i mi wytłumaczył.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@djtartini1: Osnowy geopolityki mogę zawszę ukraść po angielsku w pdf i na Kindla, jak zrobiłem z Kryzysem dwudziestolecia Carra.

Z Wolskim jest problem, bo to nowość i rynek polski.

Co do Dugina to prędzej Czwarta teoria polityczna wleci - Ostatnia wojna wyspy światowej jest przeorana między innymi przez CaspianReport.

Plus Dugin to grifter, który mimo swego antywesternizmu najwięcej ukradł od niemieckiej rewolucji konserwatywnej i od Juliusa Evoli.
Z Wolskim jest problem, bo to nowość i rynek polski


@Aleksander_II: Jest problem, bo to entuzjasta wojskowości i dziennikarz, raczej nie wnosi nic nowego do debaty. Powaznym problemem jest brak znajomości wschodu co widać na YT. Już bym się nie czepiał nawet, bo mnie nie obchodzi, ale jak Wolski sam mówił, że nie będzie monetyzował wojny i debatował z Bartosiakiem, robił merchu i sprzedawał i promował cokolwiek dopóki wojna się nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@djtartini1: Jest problem, bo polska scena badania stosunków międzynarodowych to monografie naukowe i geopolitycy. Ci drudzy to sama w sobie (bo w Polszy o geopolityce krytycznej poza Sykulskim ani widu, ani słychu) szuria.

I cały na biało wchodzi @wolskiowojnie, którzy w przeciwieństwie do @KrzysztofWojczal i na przykład Filipa Dęba-Mirowskiego z Globalnej Gry nie jest geopolitykiem i zajmuje się wielką strategią w inny sposób niż mapa topograficzna i mapa surowcowa.

Owszem,
BTW: nie do Ciebie ale śmieszy mnie próba odbierania mi głosu na tematy geopolityczne podczas gdy jestem jedną z nielicznych wypowiadających sie publicznie osób które ma solidne, 5 letnie kierunkowe wykształcenie w tej dziedzinie - MSP czyli Międzynarodowe Stosunki Polityczne (politologia) i to przed "bolonką".
W efekcie mam bardzo solidną "bazę:" której prawnicy nie mają. Z całym szacunkiem do nich OFC. Ale to trochę tak jakby ktoś próbował pisać podręczniki do medycyny
@Aleksander_II:
Wspomniałem Huntinghtona (i o jego krytyce), Barbera, Brzezińskiego i paru innych ale to jest wzmianka na akapit To jest książka dla każdego i to nie jest książka naukowa. Jest bardzo daleko od bycia opracowaniem naukowym ponieważ taka książka nie sprzedaje się w Polsce po prostu.
Typowy pierwszy nakład w PL to 2,2k sztuk książki. Tak wygląda czytelnictwo w PL.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wolskiowojnie:

tematy geopolityczne

Stosunków międzynarodowych, geopolityka w języku polskim to pewien zbiór teorii dot. geografii politycznej.

Dlatego nienawidzę Bartosiaka bardziej od Sykulskiego - ten drugi chociaż ma metodologiczne zaplecze (jako jedyny geopolityk w Polsce) i wiedzę o tym, że Mackinder to nie jest prorok, a ludzie z jego kręgów próbowali uprawiać coś ponad geopolitykę klasyczną.

W efekcie mam bardzo solidną "bazę:" której prawnicy nie mają.

Na obronę dr Bartosiaka mam to,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wolskiowojnie:

Typowy pierwszy nakład w PL to 2,2k sztuk książki. Tak wygląda czytelnictwo w PL.


Czytelnictwo w PL mocno stoi na Kindlach, czy bibliotekach. Ale skandalem jest to, że Kryzys dwudziestolecia Carra dostał polskie wydanie w zeszłym romu.

Polacy stosunki międzynarodowe dostali z Bartosiakiem, względnie z Moczulskim, ale podstawy jak Spykman, Friedman, Kennan, Cymburski, Karr, Waltz, Mearsheimer zna garstka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wolskiowojnie: W sensie on od zawsze był antyatlantycki. Tutaj wyszło oderwanie się od mapy i zajęcie się ideami. Konserwatyzm i duginowskie wezwanie z Xportalu - Polacy, bronicie Zachodu jak bohaterowie, ale Zachód jest martwy w swym duchu, chodźcie do nas, braci Słowian, a będziecie mieli dobrze w Imperium jest przerażające, ale w śmierć Zachodu (nie jako siły politycznej, a cywilizacyjnej) wierzą de facto wszyscy polscy realnie konserwatywni intelekutaliści: profesor Wielomski zhołdował
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wolskiowojnie: Plus Sykula zgubiło racjonalne myślenie z idiotycznego założenia o śmierci cywilizacji zachodu, bo o ile Bartosiak chciał z Polski robić obrońcę trupa, to Sykulski mówił o wykorzystywaniu resztek zachodu (NATO i UE) do ustawienia się korzystnie z Moskwą.