Wpis z mikrobloga

@ToiletCleaner0: To już przecież leci Ci ładne oprocentowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z ciekawości ile masz obligacji?Sama mam sporo obligacji nawet 10 letnich i nie myślę wychodzić. Zresztą w co byś te pieniądze wrzucił obecnie z taką stopą zwrotu, w bananową giełdę?
@ToiletCleaner0: I co z tą kasą zrobisz? Kupisz dolara za 5zł? Poczytaj sobie na blogu inwestomat o wypłacalności naszego państwa pod kątem spłaty zadłużenia. Jak leci ci aktualnie oprocentowanie marża+inflacja to bez sensu to zrywać
@ToiletCleaner0: pięniędzy nominalnie nie utracisz, ale taka wysoka rentowność świadczy o gotowości rządu do odpalenia dodatkowych drukarek. Wtedy podatek Belki zje CI wszystkie zyski nad inflację. Mnie też zastanawiało to, że skoro Polacy masowo się rzucają na te produkty, to znaczy, że gdzieś jest haczyk.
@xdrcftvgy: gadasz jak typowy janusz gołodupiec powtarzający farmazony o złocie jako magicznym antyinflacyjnym mechanizmie.
Uncja srebra właśnie spadła do swojej wartości z 2008 roku. Pomijam fakt spradu na srebrze który wynosi 24-30% zależnie od formy i brokera.
Jeżeli kupiłeś złoto w 2013 dziś jest warte dokładnie tyle samo co wtedy nominalnie. Nie uwzględniam tu inflacji, żeby Cię nie dobijać.
Co do ziemi się nie wypowiem, bo nie mam pieniędzy w tym
@xdrcftvgy: bo cena w złotówkach jest zależna nie tylko od rynkowej ceny kruszcu, ale jeszcze aktualnego kursu usd/pln. Nic to nie zmienia w przykładzie, o którym pisałem.
Cena do której się odnosisz to składowa kursu rynkowego srebra * kurs usd/pln + koszt wybicia monety + marża wszystkich vendorów po drodze.
Podpowiem Ci, że dwie ostatnie rzeczy mają mały wpływ na cenę.
@JuzTuKiedysBylem: przeciez przeliczylem ci uncje na pln, 3 miesiace temu przy cenie 90zl za uncje kupowalem bulion po 114zl od chlopa z facebooka z grupy, dzis najtansza britannia chodzi za 125 i chetnych az dra pazury. Wiec cena na wykresie a fizycznego srebra sie rozjechala, a moze bedzie jeszcze lepiej.
ale nie jestem zwolennikiem by wszystko trzymac w srebrze, duzo sie mowi o kryzysie na rynku dlugu i ciekawe gdyby do