Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich

Potrzebuje pomocy w kwestii monitoringu. Parę lat temu trochę się tym zajmowałem, ale już wypadłem z obiegu.

Chciałbym zrobić monitoring wokół domu i na ogrodzie. Na początek 3-4 kamery z ewentualna rozbudowa w przyszłości.

Kamery IP, zasilanie POE, do tego rejestrator.

Wstępnie wytypowałem coś takiego:
Rejestrator Hikvision DS-7108NI-Q1/M
Kamery Hikvision DS-2CD2046G2-I

Jest to coś warte? A może polecicie coś rozsądniejszego?

Dodatkowo już teraz mam dość rozbudowana domowa sieć lokalna i zastanawiałem się nad rozdzielnien monitoringu na osobna sieć. Czy to vlanami czy też osobnym okablowaniem. Nie widziałem w rozsądnych rejestratorów z 2 szt. Karty sieciowej. Wbudowany switch POE odpada bo kamery będą podłączane do sicie lokalnej w 2 różnych lokalizacjach.

Z góry dzięki.

#monitoring #hikvision #kamery
  • 8
@dktr Nie wiem czy chciałbym wszystko wycinać bo jednak przy połączeniu z hik-connect jest sporo fajnych funkcji.

A wiesz może z czego wynikają różnice w cenach sprzętu hika na allegro i sklepach internetowych, różnice są czasem dwukrotne? Jakiś przekret?
@luks91: Lepiej se załatw publiczny stały IP. Chmurę chińczyk tak czy tak kiedyś wyłączy. Na allegro jest mnóstwo podróbek które uceglisz przy pierwszej aktualizacji.
Dzięki za pomoc. Skoro wspomniałeś o podróbkach to muszę zweryfikować mój budżet. Ceny z allegro są atrakcyjne i mogę mieć 4 kamery w cenie dwóch ze sprawdzonego sklepu internetowego.

Ehhh... wszędzie trzeba uważać.
@luks91: Sklepy mają chore marże na takich sprzętach, jak nie jesteś instalatorem i nie przewalasz tego po trzy palety miesięcznie będziesz miał takie ceny. DS-2CD2046G2-I mogę sprowadzić za 579 brutto.
@dktr Dzięki za propozycję, ale po twojej informacji zapytałem znajomego elektryka czy może mi taki sprzęt sprowadzić i cena prawie jak Twoja