Wpis z mikrobloga

Jak myślicie za ile mógłbym sprzedać takiego laptopa:
Lenovo Legion 5 15.6'' matryca 60hz
4600h + 16GB ram + 1650 + dysk ssd 512 gb
Kupiony jakoś we wrześniu 2020 roku czyli już po gwarancji ale nie używany mocno, stan pewnie prawie jak nowy jeśi się go przejedzie szmatką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pytam bo zastanawiam się czy np za jakiś czas nie chciałbym sprzedać tego i kupić taki sam model tylko z lepszym gpu, może jakieś 3050-60
#komputery #laptopy #lenovo

Ile taki laptop jest warty?

  • Mniej niż 2k 60.9% (14)
  • 2000 - 2500 21.7% (5)
  • 2500 - 3000 13.0% (3)
  • Więcej niż 3000 4.3% (1)

Oddanych głosów: 23

  • 6
Mój koncept był taki, że sprzedaję tego za 2k, kupuję nowego za 4k i mam go za pół ceny. Ciekawe, że dużo ludzi pisze że poniżej 2k, podawajcie w komentarzach ile waszym zdaniem jest wart w takim razie.
@TotalDisaster: Weź pod uwagę, że laptop jest już dość wiekowy tak naprawdę, matryca 60hz, raczej nikt kto się ogarnia w temacie go nie kupi.
Moim zdaniem mógłbyś go wystawić wyjściowo za ok. 1900zł, a nie sprzedać taniej niż 1500.
@razzor91: Dość wiekowy? Kupiony dwa lata temu. Co do matrycy to każdy "kto ogarnia" wie, że w legionach z tej serii matryca 120hz była beznadziejna, miała dużo gorsze kolory i mniejszą jasność o 50 nitów. Mam monitor 144hz i wiem, że 144hz jest fajne ale w tym przypadku wolałem porządny ekran.
Moim zdaniem super sprzęt do lekkiego grania do 1080p i indyków, w większość gier wydanych do 2020 (poza najbardziej wymagającymi
@TotalDisaster: Od 2700 chodzą z 2060, która jest już znacznie lepszą kartą. No i legiony może tak, ale laptop do grania z matrycą 60hz to już trochę przeżytek albo budżetowo. Wszystko jest warte tyle ile ktoś jest w stanie za to zapłacić, możesz wystawić za ile chcesz, jak się nie sprzeda to zejdziesz ceny.
Odpisałem Ci, bo zastanawiałeś się, czemu tyle osób zaznaczyło <2000zł.
. No i legiony może tak, ale laptop do grania z matrycą 60hz to już trochę przeżytek albo budżetowo.


@razzor91: 1650 to tak średnio do grania się nadaje ( ͡° ͜ʖ ͡°) bardziej to jest komp do dłubania w cadzie na studiach i tą matrycą świetnie się do tego nadaje, nawet do PS'a czy prostej obróbki filmów z takim cpu będzie dobry.
Tak ale na więcej niż