Wpis z mikrobloga

Mam dość tego kraju złodziejskiego, właśnie sobie odebrałem polecony z ufg. Kara do zapłaty 3010 zł za 4 dni zwłoki nieopłaconej składki OC. Nie miałem pieniędzy, czekałem na wypłatę która się spóźniła o 13 dni. Mój były szef sobie nie miał na przelewy dla pracowników. Oczywiście powinienem wziąć kredyt albo sprzedać wartości do lombardu. Gdybym wiedział ze dostane taka chora kare to bym tak pewnie zrobił. 3010 zl za #!$%@? 4 dni. W tym chorym kraju trzeba zarabiać 10k minimum by mieć na wszystkie podatki, opłaty, kary i złodziei.

#prawo
#ufg
#ubezpieczenia
#polska
  • 143
A no to nie wiedziałem widziałem tylko że jest taka opcja, ale z drugiej strony to niestety tylko i wyłącznie twoja wina że tego nie opłaciłeś w terminie więc trzeba przyjąć na klatę.
@Hugolove: Natomiast pytanie, dlaczego polisa Ci się nie wznowiła. Rozwiązania są dwa. Albo nie opłaciłeś w całości poprzedniej polisy, albo kupiłeś auto z polisą zbywcy, która się nie wznawia.

W przypadku OC polisa działa nawet jeśli nie jest opłacona. Co więcej kara za brak oc też jest za BRAK polisy a nie za opóźnienie w zapłaceniu składki.

Natomiast jeśli kupiłeś auto z polisą zbywcy, zgłosiłeś zakup, to mogłeś dostać "propozycję" kontynuacji.