Wpis z mikrobloga

#naukaswifta
Dzień (30+31)/100 kursu 100 days of SwiftUI

Taki byłem na siebie zły za wczoraj, że nic nie zrobiłem, aż postanowiłem dziś przerobić dwa dni kursu, ale wyszło to tak, że dzień 30 to było klepanie kodu 1:1 jak na wideo z kursu, a w dniu 31 był challenge:

Disallow answers that are shorter than three letters or are just our start word.
Add a toolbar button that calls startGame(), so users can restart with a new word whenever they want to.
Put a text view somewhere so you can track and show the player’s score for a given root word. How you calculate score is down to you, but something involving number of words and their letter count would be reasonable.

Tak jak poprzednio - chciałem zrobić jak najwięcej sam - udało mi się zrobić wszystkie 3 zadania, ale użyłem troszkę innych metod niż finalnie w kodzie. Sprawdziłem na github, jest tam dużo rozwiązań od innych ludzi, choć można trafić też takie z błędami. Po porównaniu z innymi kodami naniosłem kilka poprawek i finalnie wyszło to tak jak na zdjęciu.

Pozostały plan na dziś: jechać dalej z kursem Seana Allena, jestem na 3h 40min z 10h 32 min. Póki co mam tam samą teorię, ale za 30 min będą pierwsze ćwiczenia.

#naukaprogramowania #ios #swift
Pobierz hebato - #naukaswifta
Dzień (30+31)/100 kursu 100 days of SwiftUI

Taki byłem na s...
źródło: comment_1667634279Tb2PSPwtsaopTHCOupPht3.jpg
  • 6
Jeszcze można by się pobawić z wyglądem. Ładny design w tym wypadku jednak nie ma znaczenia - ta appka nigdzie nie będzie publikowana, ona ma działać i to jest najważniejsze
@hebato: praktyczny protip - spróbuj pobrać Xcode nie w wersji appstorowej, tylko po prostu ze strony Apple. Ewentualnie polecam do tego narzędzie o nazwie Xcodes - sam go używam w pracy, bo pozwala wygodnie żonglować różnymi wersjami Xcode i instalacja przez niego jest kilkukrotnie szybsza niż przez AppStore. Niestety te aktualizacje przez AppStore to do siebie mają, że się lubią zwiesić na kilka godzin.