Wpis z mikrobloga

@Ekspert_od_niczego: Nie łżę, po prostu nie wszystkie prawdziwe rzeczy są znane nauce. Twój błąd polega na tym że oczekujesz że ja ci coś udowodnię jakimś obiektywnym linkiem, ale złożone kwestie tak nie działają. Jak chcesz weryfikacji to musisz sam to sobie porównać z własną wiedzą i obserwacjami z wielu różnych dziedzin. To wymaga wysiłku ale korzyść jest dla tego kto to zrobi, co mnie obchodzi czy to zrobi czy nie?

@FerdynandMagellan

po prostu nie wszystkie prawdziwe rzeczy są znane nauce


Oczywiście. Ale jeśli coś już jest znane przez naukę, opisane i udowodnione, a ktoś bez jakiegokolwiek argumentu przeczy tym dowodom, to znaczy że łże.

Jak chcesz weryfikacji to musisz sam to sobie porównać z własną wiedzą i obserwacjami z wielu różnych dziedzin.


Nie ma fizycznej, ani biologicznej możliwości, żeby twoja własna wiedza i obserwacje były większe od łącznej wiedzy i obserwacji dziesiątek
Nie ma fizycznej, ani biologicznej możliwości, żeby twoja własna wiedza i obserwacje były większe od łącznej wiedzy i obserwacji dziesiątek tysięcy specjalistów z wielu różnych dziedzin z całego świata, którzy danemu tematowi poświęcili większość życia.


@Ekspert_od_niczego: Mam nadzieję że jesteś konsekwentny i np. wierzysz w Islam, bo przecież istnieją dziesiątki tysięcy teologów którzy poświęcają całe życie na studiowanie Koranu i wszyscy są zgodni że Allah istnieje. Kim jesteś żeby jako laik
@FerdynandMagellan:

Mam nadzieję że jesteś konsekwentny i np. wierzysz w Islam, bo przecież istnieją dziesiątki tysięcy teologów którzy poświęcają całe życie na studiowanie Koranu i wszyscy są zgodni że Allah istnieje.


Jeśli przedstawią choćby jeden, za to absolutnie niepodważalny dowód na istnienie Allaha i to, że faktycznie stworzył on i popiera obecne zasady islamu, to natychmiast odmawiam shahadę, mogę to zrobić nawet publicznie.

Jak do tej pory, przez ponad półtora tysiąca
@Ekspert_od_niczego: Zmieniasz temat, teraz bronisz się co do meritum kiedy wcześniej pisałeś o samym zaufaniu do ekspertów. Wyraźnie napisałeś:

Nie ma fizycznej, ani biologicznej możliwości, żeby twoja własna wiedza i obserwacje były większe od łącznej wiedzy i obserwacji dziesiątek tysięcy specjalistów z wielu różnych dziedzin z całego świata, którzy danemu tematowi poświęcili większość życia.


Zastanów się, dziesiątki tysięcy uczonych islamskich twierdzi że Koran zawiera niepodważalny dowód na istnienie Allaha. 99% osób
@FerdynandMagellan:

o samym zaufaniu do ekspertów


Do ich wiedzy, nie do nich samych jako osób. Bezwzględnie szanuję i oczywiście uznaję dokonania Paulinga w dziedzinie chemii, bo to potwierdzona wiedza. Jednocześnie nie mam żadnego zaufania do jego tez w zakresie medycyny, bo nie miał o niej bladego pojęcia i nie opierał swoich twierdzeń na dowodach.

Zastanów się, dziesiątki tysięcy uczonych islamskich twierdzi że Koran zawiera niepodważalny dowód na istnienie Allaha.


No to